Hirdetés

Aktív témák

  • whiteman0524

    aktív tag

    válasz Sasos #3065 üzenetére

    A kisiskolás piros meg fekete pontok eszembe se jutottak. De valóban, így értelmet nyerhet a piros szín a pozitív visszajelzésekre, viszont nekem személy szerint felnőtt fejjel ez már valamiért abszolút nem ugrik be. De persze el tudom képzelni, hogy ezzel egyedül, vagy kissebbségben vagyok.

    Mint ahogy említettem nekem eszembe se jutott ez a piros meg fekete pontos dolog az iskolából, amíg nem említetted pedig tényleg elég kézenfekvőnek tűnik a magyarázata. Nekem a pirosról az ugrik be amiket előzőleg is írtam. Teljesen mindegy hogy mi van pirossal írva, mert a legelső asszociáció az (nálam legalábbis) a szín alapján történik és nem a szöveg alapján ami mondjuk pirossal van írva. Szerintem ez magyarázza hogy nekem miért frusztráló ez a piros szín mint pozitív visszajelzés. Én magához a piros színhez felnőtt fejjel a weben (kint az utcán vagy máshol mondjuk lehet hogy nem annyira) inkább "negatív" meg "veszélyes" jelentést társítok. Tehát a piros színnek mint olyannak a jelentése az teljesen elnyomja magának a szövegnek az értelmét ami a pirossal van megjelenítve. Esetünkben ez utóbbi ugye a "pozitív" szó. Tehát a weben ha mondjuk össze vissza kattintgatsz, és hirtelen feljön egy ablak, vagy megjelenik valami üzenet piros színnel, akkor egyből arra gondol az ember hogy hú valami hiba történt, ez biztos nem jót jelent, és csak ezután olvassa el hogy mi van odaírva ténylegesen. És ez a dolog valamiért elég nehezen szokható meg. Tehát ha látok egy pirossal írt üzenetet amiben azt írják hogy "Mindent jól csináltál, csak így tovább!" akkor nyilván megnyugszok és megjegyzem hogy egy pozitív üzenetet kaptam. De legközelebb ha ugyan ide tévedek és újra megkapom ezt az üzenetet szintén pirossal, akkor az első gondolatom már megint az lesz hogy jaj valami rosszat csináltam, és csak aztán fogok ráeszmélni hogy jah tényleg a múltkor is kaptam egy ilyen üzenetet, és "nincs gond".

    Remélem nem tűnök most elmebetegnek a fenti okfejtésemmel :D

Aktív témák