Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Endrdy

    újonc

    Sziasztok

    Az történt, hogy ma üzemeltem be az újépítésemet.
    (Z170-a, i7 6700k, scythe mugen 5, corsair lpx 2x4gb 3000mhz)
    Gondoltam kihasználva a proci húzhatóságát megemelem a frequencyt.
    Erre az asusnak a dual intelligent processors 5 alkalmazást használtam, ahol csak annyit állítottam be a stress test előtt, hogy maximum 80C-ig hajtsa, utána kapcsoljon ki a proci.
    Abban a hitben indítottam el, hogy teljesen biztonságos lesz, mert előtte néztem végig egy 20perces videót, ahogy az asustól egy szakember beszél róla.
    A procit 5.1ghz-ig húzta, ahol olyan 78C körül volt, aztán hirtelen kikapcsolt a gép, azóta próbálom feléleszteni..
    A bios bejön, ahol felismeri a processzort (kiírja a nevét), 31C-n duruzsol, és már visszavettem 1.28V-ra a feszültséget (nem merek belegondolni mennyi volt a maximum).
    Egy ideig w10 töltő képernyő, aztán nem mindig ugyanúgy, de megakad a boot.
    Néha csak befagy a képernyő, és nem történik semmi, néha meg felajánlja, hogy hibaelhárít, de kb 15p munka után akkor is ujraindul, és újra hiba üzenet.
    Azóta megpróbáltam az op rendszert is újra tenni, az behozza az installáló felületet, és az első ütemet meg is csinálja 100%-ig, majd az ujraindulás után megint hiba a boot közben.
    (Telepítés közben megtalálja a merevlemezt is.)

    Elég tanácstalan vagyok. Hogyha azt mondjátok, hogy 20perc alatt hazavágtam az új procimat, akkor hát legyen, nem tudok már mit tenni, de azért reménykedem.

Új hozzászólás Aktív témák