Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geryson

    addikt

    Mesterek. Van egy D0-ás i7-920-am. Kb. másfél évvel ezelőtt meghúztam sikeresem 4.0-ra, aztán 3.8-ra 1,275 V-al, de sajnos a kicsi fiam a múltkor kinyomta a CMOS resetet és mindent elfelejtett. Mivel én soha nem voltam egy tuningmester és topikok szorgos böngészésével értem csak el a fenti eredményeket (és sikeresen nem írtam fel semmit), ezért nekem most egy kínszenvedés, hogy megint elérjem a fenti eredményt.

    Most 2 nap tesztelés után megvan a 3.9. de nagyon magas 1.3 V feletti eredménnyel és a procim Prime95 alatt többször eléri a 100 fokot (most is éppen ott van). Mondjuk stabilnak mondható, mert 3 órája megy a gép 100%-on. Ami tuti, hogy az 1,275-el értem anno el (ezt az egyet felírtam), ezzel most viszont nem megy.

    Kérdésem, hogy:

    - alacsonyabb Volttal nem lenne alacsonyabb a hőfok? Nem volt anno soha 100 fokos a proci 1-es magja (a többi azért alatta van).
    - IOH és ICH voltok (sima és PCIE) maradjon AUTO vagy állítsam fix értékre? Valaki ezt írja, valaki azt.
    - EPU differential amplitude: AUTO legyen vagy adjam neki a +800 mV (anno AUTO volt, de most több helyen olvasom, hogy fixre állítsam)

    Bocsi még egy: BIOS nem is tudom mi van fent. Szedjek valami jónak mondottat (ASUS Rampage II Gene a lap)?

    [ Szerkesztve ]

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Új hozzászólás Aktív témák