Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mozso

    senior tag

    válasz mozso #71298 üzenetére

    Ezt viszont elfelejtették utólag átírni, pont ugyanazt mutatja, mint a korábbi 2024-01-11-én kiadott verzió.

    Ezen is látszik, hogy nem tud olyan kedvező lenni a mostani 2024 3. Hét, mint a 2023 33. Hét (aug 27), már csak a sokkal több narancssárga miatt sem.

    Van ötlet miért kell belenyúlni megint az adatokba utólag, amikor már senkit sem érdekel a Covid ?

  • Mr K

    senior tag

    válasz mozso #71298 üzenetére

    Értettem, amit írtál, én csak abba kötöttem bele, hogy a visszamenőleges változtatás nem ezen a héten történt, hanem a múlt héten. Azaz az első héten volt csúcsos, a másodikon már lapos. És jóindulatúan közelítve a kérdést, én elképzelhetőnek tartom, hogy az első héten simán rossz értéket közöltek (korábbról nincs ilyen grafikon). A rossz érték pedig nem feltétlen jelent csalást, pl. okozhatja, hogy labor technikát váltottak, és másképp kellett volna kalibrálni az értékeket. És okozhatja a megkésett feldolgozás is, lásd az amcsi variáns oldalon a "nowcast"-ot: ott az a gond, hogy egy adott hét adatai nem egyszerre érkeznek be, hanem több hétre elnyújtva, ezért ugyan kiszámolják az arányokat a múlt hétre is, de azok még egy hónapig folyamatosan változnak, amíg az újabb és újabb adatcsomagok beérkeznek. Ráadásul az arányok durván változhatnak is, egyrészt mert kevés adatnál nagyobb a hibahatár, másrészt meg az adatok érkezése nem véletlenszerű (pl. az urbanizált régiókból hamarabb érkeznek, mint vidékről).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák