Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Mr K #44941 üzenetére

    Arra is van bizonyíték, hogy az aktuálisan meglévő antitestszám korrelál a betegség lefolyásának súlyosságával (nyilván statisztikai alapokon, tehát lehetnek kivételek, de az orvoslás és a biosz már csak ilyen). Ha releváns küszöbértékek nincsenek is meghatározva, az előzőekben említett megfigyelés önmagában is indokolhatja a tesztelést. Ráadásul boosterről beszélünk, és a heterológ olási sorok miatt eleve kiszámíthatatlan, hogy kinek hogyan áll az egyéni védelme. Tehát ezt egy általános időbeni skálán lerendezni meglehetősen kocka megoldás, főleg a kvázi éles tesztelési fázisban működő oltási soroknál, ahol egyelőre nem egyértelmű a különböző mixek hatásossága sem.

    Előbb-utóbb -remélhetőleg-, lesz majd kialakult, jól bevált protokoll, de addig, -kérdéses esetben- az egyéni tesztelés véleményem szerint indokolt lehet.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Mr K #44941 üzenetére

    Jó, de amekkora vagdalkozással nekiállnak, a többtízezer antitestes, esélyesen 2 hete deltával találkozott/megúszta ügyfelet is zavarnák szúrásra. Kérdemén: miajóistennek? :F

    A konkrét poszt alatt volt egy komment:

    A többség 3 mRNS oltással nem képes ilyen magas antitest szintet összehozni, esélyesen a sejtes immumemóra komponens is rendben van. Kérdemén: egy profilképek alapján max 50 kilós tinédzserbe mi a jó életbe kell a legerősebb, legnagyobb adag mRNS-t belenyomni (alapból ugye...), ráadásul ilyen szintre.

    Értemén, hogy az 50AU lókaki, de ha nem totál kuka az oltás, akkor a többtízezres szintre miért kell még rátolni és miért kell erre pocsékolni a legértékesebb oltóanyagot, amikor az mehetne egy 90kilós, szív-érrendszeri betegségekkel küzdő 60évesbe?

    Kieg: a posztban tessenek megfigyelni, milyen szép "oltásköz" van a fertőzés és a Spájzerek közt ;). Igen valószínű, hogy ez is hozzásegítette az igencsak szép értékhez.

    Kieg2: tűkön ülő anyuka mondjuk nem tudom mit képzelt, Júniusi Pfizerre augusztusban rohanni mérni :F? Én a második dózis után min. 5 hónappal mérettem volna, ha a booster időzítése a cél.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • BlackV

    senior tag

    válasz Mr K #44941 üzenetére

    mert jelenleg nincs elég adat, hogy meg lehessen határozni egy biztonságos küszöbértéket, ami felett valaki védettnek számít.

    Tökéletesen értem és világos. De a tudomány le van maradva ebben a kérdésben ezért a lakosság kézbe vette a dolgot és konkrét korrelációt (ami viszont bizonyítottan létezik is) keres megfigyelési alapon. Mert az emberek rájöttek arra, hogy nem mindenkinek jó az, hogy "fél év múlva oltass és kész."

Új hozzászólás Aktív témák