Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    senior tag

    válasz julius666 #6627 üzenetére

    Nekem határozott elképzelésem van arról is, hogy a kövi 2-3 évben hogy lesz a dolog.

    Alapvetően nem értek egyet azokkal a kétkedőkkel, akik a mostani emelkedés előtt értetlenül állnak. A tőzsde kb fél évvel előrébb tart, mint amit éppen látunk. A mostani tőzsdei árazás már a 2024 közepi állapotot tükrözi, amikor már túlleszünk 2 kamatvágáson és az inflációs problémákra már nem is fogunk emlékezni, teljesen indokolt az emelkedés (még szerintem nem is láttuk az egészet). A nyár utáni, őszi esegetés pedig azért volt, mert a 2024-es első negyedév a gazdaságban, hát hogy is mondja, láttam a számokat, igen fos lesz (ez továbbra sem változott, tényleg az lesz, és ezen ne is lepődjetek meg mikor meglátjátok azt a negyedéves eredményt).
    De a piac már azért emelkedik, mert látja (én is láttam), hogy a kövi év közepétől már beindul a konjunktúra.

    De akkor ezek után vissza tehát a jósgömbömre: a gazdaságban 2024 második fele és 2025 első fele lesz a jó, és a momentum a gazdaságot még 2025 második felében is vinni fogja. Ebből adódóan figyelembevéve a fél éves tőzsdei csúszást, 2024-ben 20% emelkedést, 2025 első felében pedig egy további 10% os emelkedést látok a tőzsdén. Ezt követően pedig 2025 második fele valamint 2026 első fele talán egy oldalazós, vagy nagyon nagyon keveset emelkedő piac lesz. Én ezt látom most, erre számítok. Recesszió vagy bármi ahhoz hasonló kizárólag csakis komoly blackswan esemény esetén történhet a kövi 2 évben, "magától" nem. Szerintem nem túl jó stratégia múltbeli (történelmi) számokra/történésekre alapozni, hogy mi következik, mert this time tényleg más, mint ahogy mindig minden más ami megtörténik.

Új hozzászólás Aktív témák