Hirdetés

  • Olcsó USB WiFi AC adapter

    lo Egy olcsó WiFi AC USB adapter jó szolgálatot jelenthet, ha az új router csak elvileg támogatja a 2,4 GHz-es átvitelt.

  • Ilyen lesz a Morbid Metal

    gp A Unity-vel készülő rogue-lite PC-re készül és még idén megkapjuk elvileg.

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzGee

    aktív tag

    Elgondolkoztam egy olyan statégián, (ha már szombat van, talán beleférhet) hogy hosszú távon mennyire működhet vajon a 3 x Leverage ETF-ek shortolása? Úgy gondolom, hogy a volatility decay miatt ez gyakorlatilag egy "biztos" trade-nek számítana, kivéve, ha valami brutális rally van valamelyik párban, amit shortolunk, mert ott a 3x hatás (compounding) hatványozottabban keletkezik. Esetleg érdemes lenne félévente rebalance-olni
    Nézzünk egy esetet:
    TMF/TMV Direxion Daily 20+ Year Treasury Bull/Bear 3X Shares ETF

    1 éves hozam: -34,5% / +10,5%
    5 éves hozam: -70% / -24%
    10 éves hozam: -59% / -73%

    ezt megérte shortolni annak idején :U 5 év felett gyakorlatilag mindegy az irány, mindkettő hoz pénzt :)

    Ami lejön ebből, hogy ugye az osztalékot shortoláskor ki kell fizetni annak, akitől shortolsz, illetve van egy borrow fee is, ami nem tudom pld ezeknél az ETF-eknél mennyibe kerülne...

    Illetve technikailag magyarként nem tudom, hogyan lehetne shortolni ezeket, mivel nem kereskedhetőek a PRIIP szabályozás miatt...
    Mindenesetre érdekes gondolatkísérlet, kíváncsi vagyok a véleményetekre

    közben rákerestem, nem csak nekem jutott eszembe
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    If you leave me, can I come, too?

Új hozzászólás Aktív témák