Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    senior tag

    válasz PredatorZoli #2440 üzenetére

    en sem egyertelmünek gondolom, de a szokasosak (pl. amiket Te tartasz vagy a fenti kepemen levök) között gondolom a következö 1 pláne 2 evre nem az lesz a viszony, mint az elmult 1 evre volt
    ...nyilvan nincs ra tudomanyos érvem
    ...de ha most "kellene" vagy lenne miböl vennem es az csak 1 ETF lehetne, akkor most azt vennék (nagyobb ETF-jeim aránya egymáshoz képest:
    XDEV 100%,
    JPGL 72%,
    IQQ0 64%
    VWCE 65%
    AW1R 63%
    ZPRV 43%
    5MVL 17%
    XDJE 12%

    majd valoszinü 1 even belül IQQ0-t csökkentem es 5MVL-t es masik kettöt növelem [mi legyen az a 2 ? JPGL+VWCE ? tudom, irtad már: JPGL es tarsai mellett VWCE-nek nincs ertelme; momentumos ETF nem gyözött eddig meg]

    ...de ha most elmult 1 evben "lemaradt", es még 2-ben hasonloan lemarad, akkor az egy sz.r :-) (ugye 3 evet nezve nincs is lemaradasban, nyilvan nem small cap-hez nezve; most mondjuk elmult 1 evben 4 vs. 10%, az 3 ev alatt mar 1.04^3 vs. 1.1^3 ~ 1.125 vs. 1.33, az man 20% delta)

    azt nem tudom, hogy "armageddonvárók" mit gondolnak; siman lehet "armageddon" de ez mindig igaz, arra nem játszok; épp mert esély sincs eltalálni mikor lenne, az meg nem jó döntes, hogy örökké a partvonalon kivül ....na jo, a ~4%-nyi PMAP-om annak is vehetö :-)

Új hozzászólás Aktív témák