Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hympyke

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tegnap vásároltam egy Toshiba Satellite A300-1NO notebookot. XPt nem sikerült feltenni a SATA probléma miatt, lusta voltam új lemezt csinálni. Feltettem a Vistát, majd szembesültem a ténnyel hogy 51 "driver" fogad a Toshiba honlapján. Természetesen fogalmam sincs mi mire jó, de gondolom alapban a működéshez max 10re lenne szükségem. Elkezdtem válogatni közöttük. Úgy gondolom sikerült mindent megtalálni, de az eszözkezelőben van 3 db "alapvető hardvereszköz" amihez nincs megfelelő illesztőprogram telepítve, a wirelesst nem tudom kitalálni hogy vajon melyik tipus van benne(az oldalon lévő -Hogyan találjam ki mi van a gépben- egy nagy lócerka, ráadásul Vistához nem is írtak semmit). Ezen kívül nincs hálózat se, hiába tolom bele a kábelnetet, korlátozott hálózatot ír(bár érzékeli hogy összepasszintotam). Nincs MAC szűrés a neten, de próbáltam routeren át is, úgy se megy(mac klónnal, 2 gépem van). Ha van valakinek ötlete mi az a 3 ismeretlen eszköz, és milyen hálókártyák vannak a gépben kérem ossza meg velem. Vagy ha esetleg tudja miket kéne letölteni az lenne a legjobb... Kezdek belefáradni a dologba.

  • hympyke

    csendes tag

    válasz ABE #4724 üzenetére

    Köszönöm, már feladtam.. Megy vissza a boltba, szenvedjen vele a franc ha feltelepítik ingyen. Ma reggel nekifutottam még1x. Everesttel megnéztem mi micsoda benne, chipset, kártyák stb, a hozzávalókat töltöttem le(valóban realtec, a chipset meg pn45), akkor se csatlakozik.. ismeretlen hálózat és setovább. Felmegy erre minden nem oda való driver is, én még ilyet nem láttam. Vastagon megvan a véleményem a Toshiba terméktámogatásáról, nem telik nekik egy drver cdre ami egy filléres acernek/msinek/fujitsunak is alaptartozéka. Régebben is nehéz volt hozzá drivert találni, óva is intettek hogy szívni fogok, de gondoltam változnak az idők. Azok igen csak a Toshiba letöltő oldala nem. Próbáltam úgy is hogy kategóriákban válogattam, és úgy töltöttem le a dolgokat, akkor se jó. Tekintve hogy elég sok gépet szoktam reparálni, telepíteni eléggé frusztrál a dolog, soha nem jártam még így semmivel pedig nem egy notebook átment a kezeim között.
    Megnéztem az angol leírásokat, és nagyon sajnálom hogy nincs egy tetves "szükséges" vagy "javasolt" szó bennük.. Eleve nem érte minek dobja fel a sok szemetet ha én drivert keresek és nem utilityket. Mind1, majd szív vele aki eladta nekem, ha jó lesz elmesélem mi volt a gondja.

    Thx

    Ja és ha jó lesz kap egy acronist, és többet hallani se akarok róla...

    [ Szerkesztve ]

  • hympyke

    csendes tag

    válasz bogabi #4729 üzenetére

    Oprendszer nélkül vettem, de szerintem XPvel már nem is vehettem volna meg. Most úgy tűnik hogy jó, viszont compatibility SATA módban kemény 2 megával másol. Olvastam itt visszább ABE leírését de fogalmam sincs hogy nyerhetném ki a drivert a storage matrixból(intel cantiga pm45 lapkakészletet ír az everest).

  • hympyke

    csendes tag

    Nos, sikerült utólag beletelepíteni a sata drivert (AHCI).

    http://www.theacerguy.com/2008/06/how-to-install-the-ahci-drivers-after-installing-xp-in-ide-mode/

    Ez a cikk itt szóról szóra jó és működik nálam. Az egyetlen gondom az volt hogy nem tudtam az ICH(? már elfelejtettem, lehet hogy IHC) típusát, de a chipsetre rákeresve megtaláltam hogy a 9m/em verzió kell nekem.

Új hozzászólás Aktív témák