Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    válasz ZPKing #156587 üzenetére

    Most valamit vagy én nem értek vagy az van, hogy modem módban nem routol, akkor meg miért is kéne bármelyik pontján IP-t adnia?

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • kabelmania27

    Topikgazda

    válasz ZPKing #156587 üzenetére

    Saját eszközt kiiktatása utána a gépen állítsd automatikusra az ipcímet és az átjárót és úgy nézd meg, hogy bejön-e a modem oldala.
    Asus routeren elvileg speciális beállítások részen belül a wan beállításoknál tudod megújítani az ipcímet.

  • marcell.bagi

    csendes tag

    válasz ZPKing #156587 üzenetére

    Szia!

    Nekem ugyan ez van. Koaxos 500/22 net, (eddig) Sagem Fast 3686 bridge módban, mögötte a saját routerem.
    Annyi, hogy én már hozzászoktam, ha áramszünet volt, vagy karbantartás, vagy szimplán csak újraindul valamiért a routerem, akkor utána egy jó 30-60 perces sz*arakodás veszi kezdetét. Nálam ez van évek óta.

    Most szombat reggelre olyan szinten nem akart Ip-t osztani a Sagem HGW a routeremnek, hogy semmit nem lehetett csinálni. Reset után sem. Az ügyfélszolgálatosnak sikerült 7. próbálkozásra visszaállítani router módba a sagem-et. Ő sem értette miért van ez. Utána nyilván már volt net, de én ezeket a vackokat csakis modemnek akarom használni, a DMZ meg olyan jól működik a sagemen, hogy kb 30 perc után lehal az egész router, és csak a hard reset segít rajta.

    Be is jelentették eszközhibára, és ma reggel volt itt a szerelő kicserélni a HGW-t.
    Egy Caon CG3002-t hoztak. Kérdeztem, hogy ez jobb lesz-e valamivel, de csak annyit mondott, hogy az egyik sz*rabb mint a másik. (bíztató)
    Egyből át is nyomta bridge módba, tökéletesen működött. Azt rontottam el, hogy nem kértem meg a szerelőt, hogy várja meg, amíg egyszer újraindítom a HGW-t vagy a saját routeremet. Mondtam egyébként neki ezt az évek óta fennálló problémát, és mondta, hogy ez fixen eszközhiba. Ennek nem szabadna így működnie. Amint újraindult a HGW már osztania is kéne az IP-t a saját routeremnek. Nem kell újraindítani semmit pluszban. Örültem is ennek a hírnek.

    Visszanyomtam a saját routeremen a DNS kiszolgálót a saját DNS szerveremre, és ugyebár újraindult a routerem. Ez volt kb 1 órával ezelőtt. Mostanra sikerült elkapni azt az újraindítási kombinációt (HGW, saját router áramtalanítása, várni 4 percet legalább, majd először a saját routert vissza az áramba, majd rá 30 másodpercre a HGW-t(hosszú évek kikísérletezése ez a recept)) ami tetszett a Telekom isteneknek, és láss csodát, azóta ismét van net.

    Egyszerűen nem értem. Azt hittem, hogy eszközhiba, és a HGW csere után végre nem kell szórakozni egy szimpla áramszünet után, de nem. Maradt minden ugyanúgy sajnos. Lövésem sincs miért csinálja ezt. 3 másik routert próbáltam direkt, hogy fixen nem én rontok-e el valamit, de mindegyiknél ugyan az a szitu. Nem kapnak IP-t.

    Egy guru tanácsát, vagy magyarázatát én is elfogadnám, mert roppant kellemetlen arra ébredni egy pillanatnyi áramszünet, vagy egy hajnali T-s karbantartás után, hogy a reggeli kávé mellett egy óráig szórakozhatok a HGW és a saját routerem ki-be kapcsolgatásával, hogy legyen internetem, és elkezdhessem a munkát..

    Vagy ez "normális" folyamatnak tudható be, és csak én csinálok valamit rosszul?

    Edit: Ja és az az érdekes, hogy ugye mikor kap a saját routerem külső IP címet a HGW-n keresztül, tehát van internet, akkor a saját routeremen keresztül elérem a HGW-t a 192.168.0.1 vagy a 192.168.100.1-es címen. Viszont mikor nem oszt neki külső IP-t, akkor a HGW felületét sem érem el. Eddig azt hittem, ez valami központi hiba lesz, hogy a saját DHCP szerverük a központban nem oszt IP-t, de úgy néz ki (legalábbis az én logikám szerint) mégis a HGW és a saját router között lesz a hiba ilyenkor. Az a még furább, hogy valami adatforgalom fixen van akkor is, mikor nem hajlandó IP-t osztani a routernek, mivel a HGW és a saját routerem LAN adat visszajelző LED-je is szaporán villog, valamint a routerem felületén látom is, hogy van adatforgalom megállás nélkül a WAN porton, tehát valamit kommunikálnak egymással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák