Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz kali #5569 üzenetére

    Az elég nehéz lenne, mivel szerencsére MINDENT a hdd -re ment, ezért ha azt kiveszi valaki / lementi mint én nagy meglepetés nem érheti. Én egyelőre szüneteltetem, van más dolgom / időm nincs túl sok most. Ha valaki szeretné próbálgatni akkor viszont itt van, hogy hogy mentettem le / állítottam vissza:

    Szóval a HDD -jén 2db particíó van, egy 126MiB (NEM MB!!) méretű FAT16 (fat32 -vel nem indul!!) és a maradék TELJES terület egy FAT32 -es (ntfs, ext2-4 stb.. megintcsak nem jó!!). A 126MiB méretű az első (pl.: /dev/sda1/), a másik maradék a másodlagos (pl.: /dev/sda2/).
    A teendő mindössze annyi, hogy a 126MiB -eset 1:1 -ben úgy ahogy van lemásoljuk (lehetőleg linux alól, hogy nehogy a windows a másik windowsnak láthatatlanná tegyen valami kis huncutságot). A másik particiót is le kell másolni, KIVÉVE a "dvrvol" nevű mappát. Nem tudom pontosan megmagyarázni ez mi, de ebben vannak fájlok kódolva, és mindig teljesen tele van a lemez. A tippem az, hogy mindig folyamatosan vesz fel tulajdonképpen és töröl is az eszköz, ezért is lehet tekergetni meg megállítani élő adást. Na mindegy, ennek a tartalma nem kell.
    Visszaállítás nyilván ennek az ellentetje, üres bármilyen sata-s (szerintem sata2 kellene) hdd -re 2 partíciót lehetőleg linux vagy még alacsonyabb szintű hozzáférésről létrehozni így: előtte legyen 1MiB üres, aztán jöhet a 126MiB FAT16, utánna 1MiB üres aztán jöhet a maradék helyre a FAT32 -es. Értelemszerűen mindent a megfelelő helyére visszamásolni és már működni is fog. Nekem egy teljesen más gyártóé származó, más vezérlős más méretű (kissebb!!) hdd -vel is működött, mint a gyári.

Aktív témák