Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz cinemazealot #9742 üzenetére

    Nálunk egyszer kenyérpirító gyulladt ki, mondjuk az tiszta sor, kivágtam a csupa kő udvarra és lelocsoltam. Ja, meg nem 400+EUR-s csodáról volt szó, mint a fenti esetben, hanem <10-ede értékről, ami elpusztulva is max 2db pirítóstól fosztja meg az embert:U. Ezekután az ilyen tűzesetes dolgokra nagyon figyelek, sokszor van, hogy 2-3 hétre elmegyünk otthonról - eddig mindíg mindent kihúztam, hogy egy nyári villámcsapás ne vigye el az elektronikát+lakást, de egy túlfeszvédővel+megbízható ups-el jól belőtt+védett szervert esetleg hagynék járni.

    Fogyasztásmérőm van, voltcraft konnektoros cuccos:R Egész jó, a standby 0.2-0.5W-os fogyikat is ki lehet vele mérni. Az UPS is nyilván elsők között kapná a nyakába:)). Törekszünk az alacsony fogyasztásra otthon, úgyhogy 5W-nál többet evő UPS nem kell. Ha arról van szó, akkor inkább nekiállok a fontosabb+legérzékenyebb darabnak (szerver +esetleg modemrouter) egy DC/DC egységet összekalapálni, a fentebb tárgyalt picoUPS-ből. Konverzió nélkül, egy sima kis akkupakkot* töltögetve

    *=csak óvatosan a lítiummal...

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák