Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShadowX

    őstag

    válasz macilaci78 #53987 üzenetére

    Egy idő után dönteni kell. Karrier vagy család. A kettő az esetek elenyésző százalékában működik együtt. Ezt mondtam egyik cimborámnak is, akinek a megyei átlag fölött van a fizetése (nem mondom, hogy sokkal, de kb 20-25%-al) és most meg van áldva, hogy neki 300+ nettós fizetés kell, mert hogy lesz ház meg kutya meg gyerek. Mondtam, hogy ha meglesz a 300+ -os fizetése akkor sem biztos, hogy mindezek meglesznek, mert addigra meg annyit dolgozik, hogy a jelenlegi párja nem tolerálja és kijelenti, hogy ő neki apa kell és ez az apa nem Deák vagy Szent István személyében kell, hogy megtestesüljön. Mivel a 10 meg 20 ezres nem fog felkelni hajnalban a gyerekhez, nem fogja levinni a babakocsiban kerülni egyet, stb...sajnos ilyenkor mindig a Hülyék társadalma (Idiocracy) című idegesítő film jut eszembe, aminek az első 2-3 perce jellemzi a mai világot.

    Ilyenkor meg jönnek a magyarázatok, hogy de majd most szerzek egy jól fizető állást, aztán majd visszajövök Szegedre, veszek egy lakást és keresek másik munkát....igen, mert ez pontosan így szokott történni és nem úgy, hogy még feljebb akarok kerülni, még több pénzért. Nem könnyű a döntés. Megértem azokat is, akik karriert akarnak, meg azokat is, akik a 20-as éveik elején/közepén úgy döntenek, hogy gyereket vállalnak, visszafogott, de biztosabb jövedelemmel.

    Amúgy pedig a barátaid sikersztorija valóban sikersztori, mivel ők még viszonylag fiatalon élhetik meg a gyerekük diplomaosztóját és nem kivénhedten...ez sokat számít a mai "rövidnek" mondható átlagéletkor mellett. Sőt, ez az igazi sikersztori, mert ennek van folytatása a gyerek személyében. A másik variációnak közel sem biztos, hogy van...

    [ Szerkesztve ]

  • Rick4

    félisten

    válasz macilaci78 #53987 üzenetére

    A jelenlegi érem már nem a levezetett km-ekben mérhető, befejeztem a futkorászást, havi 1000-1500km a városban szaladgálva, meg havi 2X Bp, és ennyi. Maradt a kisgatyában netezés. :D

    A terhermentes lakást nem véletlen pénzből vették? :U

    40 éves vagyok. Nincs gyerekem, nincs sírás, nincs külön program, az van amit én szeretek. Ha kaja van, én vagyok az első, ha hajnalig tévézek, akkor nem kellek csak 10-kor, nem kell 7-kor kelni, oviba menni, nem kell 3 havonta cipőt venni. Megvan persze az árnyoldala is, nem vagyok családellenes, csak eddig 15-18 órás vezetés után dugni sem volt kedvem, nemhogy még dugás után gyereket nevelni. :D

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák