Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Multibit

    veterán

    válasz ggg666 #11617 üzenetére

    Akkor helyezi át a TC (Samba) egy pillanat alatt a fájlt, ha a forrás és a cél, ugyanazon a logikai (hálózati) meghajtón van. Ha a forrás és a cél a NAS-on egy meghajtó, de a Windowsban, két külön drive-ként van létrehozva, akkor sajnos a TC (Samba) nem veszi észre, hogy csak át kéne helyezni, ilyen esetben másolni fog.

    szerk:
    ez WebDAV plugin nélkül is működik.

    [ Szerkesztve ]

  • Magnat

    veterán

    válasz ggg666 #11617 üzenetére

    Már értem h te arról beszéltél, csak az eredeti kérdés nem ez volt:

    "De az jó csak több száz gigákat szeretnék másolni ide oda és valamiért így nagyon lassú de ha a DSM-ben csinálom akkor gyorsabban csinálja!"

    Egyébként most kipróbáltam TC alól NAS-on egy driveon belül a mozgatást és az is áthúzza az adatokat a pc-n ahogy látom, Transmission mappából Musicba ... gondolom ez akkor linux filerendszer-függő dolog lehet.

    Ftp-n sztem nincs ilyen trükk amit kérdezel, legalábbis a basic ftp parancsok között nincsen szerverről szerverre alkalmas copy v move parancs, persze lehet, h azóta bővítették a protokollt, de nem hiszem.

    Multibit: és milyen igazad van, az előbb úgy moveoltam, h egyik panelen mappelt drive volt, a másikon viszont a hálózatok alól tallóztam be a NAS-t, így áthúzta a pc-n a cuccot, viszont ha mind a két panelon ugyanaz a drive van, akkor move-ol ... persze ha fizikailag másik drivera másolsz a NAS-on (pl felmountolt usb diszk), akkor hiába van egy drive-on a win alatt, még lassú lesz a dolog - de nem azért mert a pc-n át mennek az adatok, hanem mert fizikailag is át kell helyezze ...

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák