Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    válasz sefan67 #47013 üzenetére

    Gondolom a routered leginkább úgy szoktad konfigolni, hogy bejelentkezel adminként és a html felületeken matatsz! Nos ezt nem csak így lehet megoldani. Ha a routered ismeri az SNMP-t, akkor távolról is megoldható sok minden a konfigurálás terén. Ehhez a routeren engedélyezve kell lenni ennek a protokollnak, de ez eleve biztonsági kérdéseket is felvet! A Synology is képes egy ilyen környezetben az SNMP-n keresztül a portnyitás és egyéb konfigurálás elvégzésére a router felé. Ezt a profik (én nem vagyok az!) inkább saját maguk szeretik intézni a routeren és nem bízzák egy ilyen sérülékeny mechanizmusra! Ráadásul az egyes routereken nem egyformán vannak megoldva az SNMP funkciók. Viszont nagyon hasznos is lehet egy ilyen megoldás, mivel ezzel az SNMP-vel megoldható, hogy egy bizonyos port csak akkor és addig legyen nyitva, ameddig szükséges!

    Ha jól sejtem a linkelt képen éppen azért zokog a Synology, hogy nem tudott SNMP-n keresztül portot nyitni! Ha tévedek, majd a profik kijavítanak! (Remélem!)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák