Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • féldekás

    senior tag

    Sikerült választanom.
    Gondolkodtam ugye az automatán. Az Orientekből pedig az automata öltönyórákat néztem.
    Viszont a szervizdíjak elbizonytalanítottak, mivel érdeklődöm az órák iránt, de nem tartom magam óramániásnak.
    Tegnap viszont linkeltetek egy Citizen Eco-Drive órát, ami solaros és elegáns(de nem öltönyóra). Ez felkeltette a figyelmem: [link]
    Illetve néztem egy eco-drive titaniumot is: [link]
    Kicsit elbizonytalanodtam ebben, a nemesacél jobban tetszik és jobb áron is van, a titanium pedig strapabíróbb anyag. Bár ha jól gondolom ez egy még kevésbé lényeges dolog, mint a zafírüveg/ásványi.
    Nekem van egy titanium tankom(Elektromos cigi porlasztó), és ott nincs igazán vettem észre, ugyanúgy vannak rajta karcok, mint a rozsdamentes acél tankomon.
    Óráknál mi a helyzet a karcolódással titanium esetén?
    A kisebb tömeg nem igazán érdekel, kb. 20g a különbség a két óra között.
    A rádióvezérelteket kizártam, citizenből inkább már 130-140 környéke, annyi nem fér bele. A casiok nem tetszenek belőle.
    Az az évi 2 óraállítás belefér, úgyis a faliórát is kell. Ha meg 1-1,5 perc pontatlansága van addig, az nem érdekel.

    Pár általános kérdésem lenne még:
    -A kondenzátort(utánajárva nem akkumulátor van benne), kb. 15 év után kell cserélni ezekben?
    -Az adott típus amit néztem, jelzi a lemerülés közeli állapotot?(vagy csak a mp mutató dupla ugrásával)
    -Itt is érdemes arra figyelni, hogy a dátumot nem este 9-3 óra között állítjuk? És az időt ha többet kell hajtani előre tekerjük?

Új hozzászólás Aktív témák