Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz 2ozzmexy #45171 üzenetére

    "Szomorú a helyzet, de manapság szerintem nem szabad használtautót venni, neppertől meg főleg nem..."

    Azért ez így erős túlzás, pl. a TotalCar elég sokat tesz szerintem azért, hogy annak akit nem is annyira érdekel az autózás, legyen fogalma arról, hogy milyen a piac, és ne etessék meg akármivel. Nemrég volt (talán pár hónapja) egy cikk pont a Swiftről, hogy nagyrészt már rozsdahalmok járják az utakat, motorikusan nincs velük gond, de vételkor oda kell figyelni, hogy az adott példány hol-mennyire rohad. Természetesen ebből is vannak garázsban tartott patika példányok, csak ki kell várni..

    Kell pénz. Aztán ki kell nézni azt 2-3 típust, amire az adott keretből az ársáv közepét-tetejét meg tudjuk célozni, és még marad legalább 15-20% az egyéb költségekre. Aztán fel kell készülni a típushibákból, melyik motorral érdemes, melyik kerülendő stb. hogy lehetőleg ne a legproblémásabb kombót vegyük. Ha az egész kinézett típus kerülendő, akkor kell keresni másikat, hiába tetszik. Vagy el kell fogadni, hogy nem racionális, hanem érzelmi alapú lesz a döntés, és úgy hozzáállni a költségekhez is.

    Aztán jöhet a keresés. Szerintem érdemes néhány példányt, lelakottabbat is kipróbálni, hogy legyen viszonyítási alap.
    Utána pedig mehet a fórumozás - ha van, akkor típusspecifikus - FB csoportok stb, figyelni a felkerülő friss hirdetéseket.

    Vagy lehet ezt az egészet fordítva. Lehet engedi az igényekből, és keresni egy patent állapotú "bármilyen" autót, ami megbízható, volt gazdája, nem betegágy, és meg kell venni. Bele kell ugrani szintén néhány csoportba, és "csak úgy" várni az alkalmat egy jó vételre. Persze kinek van erre ideje.. :)

    Viszont egy átvizsgálás vétel előtt szerintem is kell, főleg neppertől származó autó esetén, biztos ami biztos.

    "... and I hope you have a great day!"

  • zzz03

    őstag

    válasz 2ozzmexy #45171 üzenetére

    azert adtam el mert 2001-es, tehat sajna fiatalabb mar nem lesz illetve most volt lehetoseg masikra valtani. hahu-n is ezzel a futassal hirdettem. hivogattak azert. sokan mondtak h sok a kilometer erre csak annyit valaszoltam, h valoban sztem ez nem az on autoja lesz. viszont hallasra es leraktam. 2honap hirdetes utan elvittek. olyan ember jott ra aki octaviat keresett es mar vegig jarta a palettat (nyilvan a tarcajahoz merten). allitasa szerint a piacon magasan a legjobb allapot volt az enyem. ;) el is vitte. azota se volt vele semmi gondja.

Új hozzászólás Aktív témák