Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz anonymus89 #48151 üzenetére

    Azt nem tudom mivel foglalkoznak, nem vagyok autószerelő, lelkes amatőrnek sem merném magamat csúfolni...
    A fékhez én szakszervizbe mennék, ahol van gépük rendesen légteleníteni az ABS kockát is, a hűtőfolyadék, motorolaj, váltóolaj, olajszűrő, pollenszűrő, légszűrő, gyertya és hosszbordásszíj cseréhez már nem biztos, van sok videó a neten ezekről, step-by-step, nem egy nagy kaland egyik sem. De ennek már van anyagi vonzata is ugye, csak alktrészek és folyadékok sincsenek ingyen...

    Egyébként fizika: a régi fáradt-égett fékfolyadék könnyebb mint a friss, úgyhogy a kiegyenlítő tetejében fog összegyűlni. Egy régi fapados módszer, amit nemrég tanultam, hogy a gyógyszertárban 100 forintért lehet venni nagy fecskendőt, ki kell szívni a kiegyenlítőből a folyadékot vele, de csak annyit hogy ne tudjon fellevegősödni (maradjon az alján bőven) és friss fékfolyadékkal feltölteni. Nem tudom ennek mennyi a realitás alapja, de a legbiztosabb ha szakszervizben megcsinálják, itt a burzsoá fővárosban egy KwikFit szerviz kemény 10ezerért csinálja légtelenítéssel... Ugye milyen drága!? (irónia) és az autósok 90%-a nem csinálja meg...

    Telefonálgass, de márkaszerviz 50-60k+ lesz (éves szerviz) plusz az ABS kocka cseréje...

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák