Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dioka7

    senior tag

    válasz meroly #18124 üzenetére

    Szia,

    én a Lianára vettem 3 éve bridgestone téli gumikat, természetesen újat! Nyáron is ezt használom, semmi probléma vele, úttartás tökéletes, fogyasztás max 2-3 deci/100km, 500 km-en 1 liter, szinte észrevehetetlen. Negatívumot nem-igen tudnék, fékút lehet picit hosszabb (max fél-1 méter! és nem 10 méterekkel!!!), de óvatos-odafigyelő vezetéssel elkerülhetőek a balesetek. Pozitívum: nem kell soha gumit cserélni, nem kell 2 garnitúrát venni és tárolni, ráadásul 5-6 év alatt elöregszik a gumi és ígyis-úgyis cserélni kellene, ha elkopott ha nem, ugyanis már nem látja el 100 %-osan a funkcióját. Mi nem megyünk, csak évente kb 7-8000 km-t, így a nyári időszak kb 3500-4000 km. Erre én nem fogok + 1 garnitúra gumit venni. Egyébként sok autón, sok gumival volt tapasztalatom, és tudom, hogy egy jó minőségű/állapotú téligumi, sokkal jobb még nyáron is, mint egy gagyi vagy kopott, de nyári gumi. Amit most vettem swiftet, valami orosz gagyi nyári gumival adták, és a múltkor volt egy kis eső, és vizes úton az M0 végén Biatorbágynál a visszafordítós részen 30km/h-val úgy fordultam majdnem keresztbe hogy öröm volt nézni. Aztán kipróbáltam a Lianával a téli gumival (ugyanott, ugyanúgy vizes úton), 50-el meg sem kottyant. Úgyhogy én a jó minőségű (lehetőség szerint gumi-teszt győztes, de min. TOP3-ban lévő) gumit veszek, és csak télit. Ez persze nem igaz abban az esetben, ha valaki 15 ezer vagy több km-t megy évente! Ilyen futásteljesítménynél, már elkopna hamar a téli gumi nyáron!

    UI.: köszi, a képet, sajnos más a mutatód skálája, mert nincs ford.szám mérőd, így az egész műszerfalad más, de azért köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák