Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz cskamacska #5 üzenetére

    Én még a Rush for Berlin előtt casualoztam le a Sudden Strike-ot, évekkel korábban jelent meg :D
    Amikor megjelent, még javában a Close Combat-féle összetettebb taktikai-stratégiai játékok, és a minimalista csontstratégiák dívtak műfajon belül. Ezekhez képest totál kadzsuál utánérzése volt a SS-nak.
    A Blitzkrieg valóban a SS szellemi örökségéből próbált építkezni, de szerencsére jó irányba indultak el az általad is említett unit management-el, a taktikusabb, valamivel lassabb játékmenettel.

    "az hogy tartogatni kellett a veterán egységeket mint társaságban a déli szelet, csak nehezebbé tette, nem összetettebbé"

    Erről nem biztos hogy egyezik a véleményünk. Az ultra-realisztikus csontstratégiákhoz nyilván nem sok köze volt a Blitzkriegnek sem, de az emlegetett unit management által a játékba emelt taktikai mélység az én könyvemben egyenlő az összetettebb játékmenettel.

    CoH-hoz meg Ruse-hoz soha eszembe nem jutott hasonlítani ezeket a játékokat production quality szempontjából, azok ugye sokszor ennyi pénzből készültek.

    Amúgy nem játszottam az SS4-el még, úgyhogy nem tudom melyik említett játékhoz hasonlít.
    De ha tényleg a Panzers-hez, akkor lehet hamarabb teszek vele egy próbát.

Új hozzászólás Aktív témák