Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chronos85

    tag

    válasz kp78 #13387 üzenetére

    Viszonzás képen a remek "akcióért", BoJa1974nak is hátha segít.
    Mindenképpen tervben volt egy vesa talp. mivel fal egyenlőre nem játszik (vésni kellene, glett+festés). Nyilván TV és vesa foglalat válogatja (Philips 806 55" Oled 300x300 pontok), minél jobban ráakartam ültetni. Azért Masszív is legyen, meg elfogadható áron. Itt a sokból hirtelen fogytak a lehetőségek. Végül egy Nedis lett (forgatható, dönthető), ez a fent említett TV-t a legalsó pozíciónál 12cm-el emelte el a talptól.
    Így átfúrtam az oszlopot 8as szállal, valamint a talpat megfordítottam fémmel felfele (úgyse látszik, de jóval könnyebb takarítani).Így fest:

    [kép] (kábel rendezés még hátra van).
    Ami még szóba jött az az üveg de ez is magas és drága (nekem). Van lábas is, csak ott a dizájn nem nyert.
    Köszi még1x a remek árat a bárra. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz Pozsi85 #14284 üzenetére

    Elnézést, hogy belevaú,
    Q700A-val van tapasztalatom, úgy voltam vele, hogy kicsi is a szoba és drágák is a hátsók elég lesz a bar+mély. Aztán sikerült jó áron megcsípnem a hátsókat, ekkor még mindig úgy voltam 2 héten belül visszavihetem. Először húztam is a számat, mert fórumokon mindenki odáig volt a változástól nálam meg halk és szinte semmi+. De 3-5 nap bejáratás után, hirtelen kinyílt a tér megjöttek a hangok. Lehet, hogy kamu az Atmos ebben a kategóriában nem tudom annyira nem vagyok vájt fülű, de filmeknél nekem nagyon bejön. HBO Max Dűnét néztem előtte és utána is teljesen más élmény. Aztán See-t nem is gondoltam, hogy ennyi energiát fordítottak a hangokra ebben a sorozatban. Persze volt olyan film is, ahol virított az Atmos felírat az elején, de semmi, szóval a tartalom se mindegy.

    Röviden ha valóban "térhangzást" szeretnél akkor kelleni fognak a hátsók a Q800-hoz is, csak akkor már árban a Q930B-nál vagy ami jóval erősebb. Arról nem is beszélve, hogy 9500s hátsókat Mo.-on beszerezni nem egyszerű történet.

    Az általad említett Sony-t nem ismerem, felületessen utána néztem neten nem rossz, bár látszik, hogy nem az utóbbi pár év trendjével szerelték fel, persze fele annyi mint a fent említett rendszer, mindenképpen meghallgatnám ha lenne rá lehetőség.
    Aztán ha 1 év múlva mégis rájössz, hogy neked ez kevés akkor szvsz jelentős bukóval tudnál csak túladni rajta, mert a filmek és a streaming is az Atmos irányába mennek.
    Zenehallgatásra 150kból pedig sokkal jobb 2.1es rendszert lehet összerakni, nyilván több helyet is fog foglalni.

  • Chronos85

    tag

    válasz classic B #14289 üzenetére

    Jelenleg a Samsung oldalán elérhető, nem tudom, hogy fut-e vmi kuponakciójuk éppen.
    Egyébként meg be kell állítani arukereső illetve fent is, hogy küldjön email értesítőt.
    Nekem az a tapasztalatom, hogy gyorsan elkapkodják és akkor pár hónapig megint nincs.
    Kérdés, hogy meddig fogják gyártani és hogy a kövi széria mikor jön, eddig az új az előző gen.-nel még visszafele kompatibilis volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz Rommel6600 #16741 üzenetére

    Nálam a 700as széria hátsókkal a lenti beállításokkal egy 16nm-es szobában, számomra elég 12-14es hangerőn. Ettől a 930ban sokkal több kraft van, igaz sok múlik a forráson is. Sokat javult 1 hét járatás után használni kell és megfog jönni a hangja. Persze elcserélhetjük 1:1ben ha gondolod. :)

    Hang üzemmód: Adaptív hangzás; Basszus +2; Mélysugárzó +2 (mély láda alatt van hangfaltüske is); Hátsók: +4 Felsők: +4 (ezt a távirányítóval tudod állítani, appból nálam nem engedi).
    Többi alapon, igaz én eredeti hanggal (angol) szeretem nézni, a magyar szinkron nekem kritikán aluli évek óta. Itt az újabb filmeknél több az atmos és normálisan le is van keverve. Ha ragaszkodsz a magyarhoz akkor a centert (ezen van a beszéd többnyire) is érdemes megemelni min. +2vel.

    Marvel filmekben többnyire igénybe vannak véve a hátsók vagy az Ashoka sorozat 5. részében (nem spolierezném el, de észre fogod venni hogy mely jelenetek). Illetve a See első évadában nagyon jók a környezeti effektek (nem is gondoltam, hogy mennyit hozzá ad a sorozathoz ez, aztán persze szvsz a 2. évadban elszarták a sorozatot, de ez más tészta). D&D Honor Among Thieves pl.: elején (hóvihar) persze van más is de ezt se spoilerezném. Meg még sok másban is fellelhető, de ne várd mindegyikben amire kiírja hogy Atmos, ez is olyan mint a CGI függ, hogy mennyit költöttek rá.

Új hozzászólás Aktív témák