Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pauliboy23

    senior tag

    válasz peti85 #6010 üzenetére

    Lehetséges. Lg tv-m van, volt egy sj1 soundbarom kb 2 hónapig, és a tv irányítója elég volt mindenre.

    [ Szerkesztve ]

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz peti85 #6010 üzenetére

    Bizonyos LG eszközök között működik optikai csatlakozón keresztül a hangerővezérlés. Sokan írták nekem (is) régen, hogy ez lehetetlen, akkor is kisebb viták alakultak ki, de én meg a saját szememmel látom.
    Több lehetőséget felvázoltak, hogy én tévedek:
    - pl. BT-on át adja a jelet a soundbarnak - ez ott bukik hogy azon a TV-n nincs BT
    - a TV távirányítója vezérli (amit Te is említesz)- ha ki van kapcsolva a TV, akkor nem vezérli a soundbart a TV távirányító, tehát nem a távirányító a tettes
    - valószínű a TV az optikai jelerősséget változtatja - nem, mert ha a TV hangerősség mondjuk 5-ösön van, és a soundbarral változtatom a hangerőt, akkor ugyanolyan "erő" van benne mondjuk 30-ason, mintha a TV-vel lenne 30-ason, tehát a kimeneti-optikai jel nem gyengébb.

    -Amúgy ha 5.1 rendszert csatlakoztattam optikai csatlakozón keresztül a TV-hez, akkor jobb alulra a TV egy 5.1-es kis rendszerábrát tett ki, ha 2.1-es rendszert akkor sztereo hangszórót, ha soundbart, akkor egy fektetett soundbart tett ki ábrának.
    -Az SJ7 soundbaromon 40-es a max hangerő, a TV-n pedig 100. Ha optikai csatlakozóval kötöm össze, akkor az SJ7-es hangerő fokozata szépen átáll 40-ről 100-as beosztásra. Természetesen nem lesz hangosabb, csak finomabban lehet hangerőt állítani, szóval szépen felismerik egymást, jól összhangban dolgoznak.
    Ezeket még "régebben" az alábbi rendszereken tapasztaltam:
    LG 42LA620s TV (Netcast), LG NB3531a soundbar, LG SJ7 soundbar, LG HB354BS sztereo, valamilyen 5.1-nem tudom a pontos típusát, már eladtam
    A WebOS TV-m nem tudom milyen ebből a szempontból, mert azon médialejátszó van, és arra van a hangrendszer kötve. Pl. a film lejátszása az sokkal rosszabb (és lassabb) a WebOS-nek, mint a Netcast-osnak.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák