Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blountex

    senior tag

    Sziasztok
    A témám egy kicsit összetett, mert összefügg mindennel, de a fő szempont a hangzás. Gondolok itt Tv-re, Pc-re, Konzolra, Soundbar

    Leírom részletesen mire gondolok itt pontosan:
    Alapvetően nyakunkon a HDMI 2.1, és vele az eARC (ilyen már van a JBL soundbaromon, de tévémen még nincs). Idővel a tévét lecserélném egy 4k oledra, 4db hdmi 2.1-re, ami eARC-vel rendelkezik.

    Itt egy lista milyen hangformátumokat és csatornákat szeretnék elérni.

    Ezt úgy hoztam össze, hogy a videokártyát összekötöttem a soundbar 1db HDMI csatlakozójával, majd szintén a videokártya (1.4 csatlakozó) második HDMIjét összekötöttem a Tv-n található 1 HDMIvel. TrueHD-val már tudok Dolby Atmost is lejátszani filmeknél.
    Filmeket amúgy is jobban szeretek számítógépről lejátszani, mert a tévé féle beépített lejátszó sokszor trágya.

    Ha csak és kizárólag a Tévét kötöm össze a videokártyával, akkor ezt a mennyiségű csatornát és hangformátumot kapom:

    Itt látszik eleve, hogy hatalmas a különbség.

    Hasonló a helyzet mikor a Ps konzolt kötöm be közvetlen a soundbar HDMIjébe, ott is több csatorna és hangformátum kapható, mintha csak a tévébe csatlakoztatnám.

    Kérdés, hogy aki rendelkezik eARC tévé és soundbarral (plusz pont ha konzol és pc is van mellette) letudja-e tesztelni azt, hogy a tévén keresztül milyen mennyiségű csatorna és hangformátum áll rendelkezésre az adott tesztelt készüléken?
    Gondolok itt a Tv és soundbar kapcsolatára (milyen változás van a sima ARChez képest)
    Tv és Pc
    Tv és konzol

Új hozzászólás Aktív témák