Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blountex

    senior tag

    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy létezik-e olyan HDMI switch ami képes kezelni az 5.1 audio formátumokat mint TrueHD, és hasonló kódolásokat?
    Van egy JBL 9.1 soundbarom, amin csak 1db HDMI bemenet van.
    Ha rákötök mondjuk egy Pc-t és konzolt (ps3,ps4) akkor már kevés is az az 1db hely.
    Az 5.1 csak és kizárólag ebben az esetben működik.
    Ha magára a tévére csatlakoztatom a felsorolt eszközöket akkor csak a hangprojektor szól (mélyláda nem megy).

    Van egy HDMI switchem, de az nem váltotta be a hozáfűzőtt reményeimet.

    [ Szerkesztve ]

  • blountex

    senior tag

    válasz Sys85 #10726 üzenetére

    2020-as LG Tv, még nem eARC-os ez sem.
    Ugye ARC-n csatlakozik a tévéhez a hangrendszer, beállításban pedig nem találtam ettől sokkal több infót. Ki lehet választani hogy ARC és ennyi, más audio lehetőség nincs a menüben. Legfeljebb Bitstream meg PCM, de az elsőre van állítva
    Ha most Pc-t rákötöm a Tv-re, akkor a windows audio formátumoknál is csak 2 channelt enged.
    Ha közvetlen a hangprojektorra csatlakoztatom megnyílik a világ.
    Ugyan ez a feálllás a konzolok esetében is.

    Video
    Az, hogy a HDMI switch miért nem engedi át, nos jó kérdés....
    Pedig a soundbar HDMI IN-ből megy a switch HDMI OUTba , és a switch HDMI IN-be van a konzol kötve. Van rajta 5.1 állítási lehetőség a switchen külön, de olyan mintha nem is állítottál volna semmit rajta.....

    A mélyláda pedig gondolom azon egyszerű okból nem szól, mert 2.1 jelet kap.
    Így elég neki csak maga soundbar rész. Robbanó effektek is onnét jönnek nem a mélyládából.

    [ Szerkesztve ]

  • blountex

    senior tag

    válasz blountex #10727 üzenetére

    Meg van a hiba.
    Kiderült, hogy ha negyed hangerőn van hallgatva a készülék (ekkor is már kellemes a hangja tévé adásnál, játékoknál is) akkor a mélyláda szinte meg se moccan. Kell neki egy közel fél hangerő 12-13 körül hogy már lehessen hallani. Mozifilmeknél fél hangerőtől egy picit feljebb szoktam 20-as körül teljesen jó, afölött már sok. 32 a max

    [ Szerkesztve ]

  • blountex

    senior tag

    Sziasztok
    A témám egy kicsit összetett, mert összefügg mindennel, de a fő szempont a hangzás. Gondolok itt Tv-re, Pc-re, Konzolra, Soundbar

    Leírom részletesen mire gondolok itt pontosan:
    Alapvetően nyakunkon a HDMI 2.1, és vele az eARC (ilyen már van a JBL soundbaromon, de tévémen még nincs). Idővel a tévét lecserélném egy 4k oledra, 4db hdmi 2.1-re, ami eARC-vel rendelkezik.

    Itt egy lista milyen hangformátumokat és csatornákat szeretnék elérni.

    Ezt úgy hoztam össze, hogy a videokártyát összekötöttem a soundbar 1db HDMI csatlakozójával, majd szintén a videokártya (1.4 csatlakozó) második HDMIjét összekötöttem a Tv-n található 1 HDMIvel. TrueHD-val már tudok Dolby Atmost is lejátszani filmeknél.
    Filmeket amúgy is jobban szeretek számítógépről lejátszani, mert a tévé féle beépített lejátszó sokszor trágya.

    Ha csak és kizárólag a Tévét kötöm össze a videokártyával, akkor ezt a mennyiségű csatornát és hangformátumot kapom:

    Itt látszik eleve, hogy hatalmas a különbség.

    Hasonló a helyzet mikor a Ps konzolt kötöm be közvetlen a soundbar HDMIjébe, ott is több csatorna és hangformátum kapható, mintha csak a tévébe csatlakoztatnám.

    Kérdés, hogy aki rendelkezik eARC tévé és soundbarral (plusz pont ha konzol és pc is van mellette) letudja-e tesztelni azt, hogy a tévén keresztül milyen mennyiségű csatorna és hangformátum áll rendelkezésre az adott tesztelt készüléken?
    Gondolok itt a Tv és soundbar kapcsolatára (milyen változás van a sima ARChez képest)
    Tv és Pc
    Tv és konzol

  • blountex

    senior tag

    válasz AuraSync #13001 üzenetére

    Gondolkoztam rajta, hogy lehetne még egyértelműbben elmondani.
    A soundbar HDMI-jébe akármilyen eszközt csatlakoztatsz, ott gyakorlatilag megkapod az összes létező csatornát és hangformátumot amit a soundbar támogat, és ez itt a lényeg (Lásd fentebb a HARMANN képet).
    Azonban a soundbarok csak 1 vagy 2 hdmi-vel rendelkeznek, ez hátrány mondjunk egy Denon erősítővel szemben, ahol 6-7db HDMI is rendelkezésre áll.
    Ezesetben az eARC jelenthetne egy olyan megoldást, hogy amit a soundbar tud, azt közvetlen közvetití a tévé felé is, ezáltal bármilyen eszközt csatlakoztatsz már a tévéhez, annak fel kellene ismernie, hogy már nem csak PCM és DD+ áll rendelkezésre, hanem még számtalan más lehetőség és a csatornák is szélesebbek (2.1 helyett 5.1, 7.1). Tehát mintha egyből a soundbar HDMI-jébe tennéd magát az eszközt.

    "Az eARC technológiát támogató típusok
    Audioformátumok: Támogatja a legújabb, nagy sebességű adatfolyamot igénylő formátumokat, többek között a DTS Master, a DTS:X, a Dolby TrueHD, a Dolby Atmos stb. technológiákat."
    Gyakorlatilag ezeket tudja a soundbarom is.

    "Így is úgy is késni fog a hang Dolby módban már próbáltam. (PC+TV)"
    Nekem TV + PC-nél nincs hangkésés dolby atmos módban sem. Legalábbis fent leírt módszerrel
    "Nálam amúgy TV pléjere Atmos képes és mindent visz simán."
    Ez jó dolog, de gondolom ez csak akkor működik ha közvetlenül a tévére csatlakoztatsz egy eszközt és úgy játszod le.
    Ilyen szempontból Pl a NASról való lejátszás már nem tud működni, csak sima AC3 képes kezelni.
    Itt még lehet egy opció a streaming szolgáltatások terén, de nem várok tőlük TrueHD, Dolby Atmost.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák