Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz cigam #10658 üzenetére

    TV típusa válogatja, hogy éppen hogyan nevezik azt, hogy kiküldöd a DD/DTS jelet, vagy éppen PCM-et akarsz kiküldeni. Gondolom van TV, ahol közvetlenül van ilyen megnevezés...de lehet nem mindig egyértelmű: a "régebbi" LG-men először nem értettem, hogy a hangkimenet:
    -LG hang szinkronizálása Optikai
    -Optikai kábel/HDMI ARC
    Szóval, hogy mi értelme az elsőnek, hiszen ha a másodikat választom ki, az mindenre jó, ha optikai kábelt használok arra is, ha HDMI-t arra is. Azt hallottam, hogy van árnyalatnyi előnye a 2. verziónak. Később jöttem rá, hogyha az elsőt választom, akkor nem villan ki semmi az erősítőn, ha pedig a másodikat, akkor megjelenik a DTS/DD felirat. Szóval az első az a PCM hang konvertálás.

    A potyautas filmet néztem pár napja:
    640Kbps 5.1 magyar/angol hangsáv. Elég durva különbség volt az angol javára, pedig nem kellene lennie. Nem tudom legtöbbször miért kapunk gyengébb verziót. Bár a DTS-es filmek ritkábbak, de ott annyira nem tűnt fel ez a lebutítás, mint DD filmek estében. Persze mivel sokkal kevesebb van, így nem lehet ebből kiindulni. De én ezt vettem észre.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák