Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz Dilikutya #22699 üzenetére

    Bennem folyamatosan ezek fogalmazódnak meg. Ezt próbáltam néhány hónapja megfogalmazni az olcsó viszki hordójában érlelődő sörrel, hogy mennyit dob(na) egy egyszerű (R)IS-en, ha akár a legolcsóbb Jim Beam hordóban érlelődhetne egy évet. De ugyanide tartoznak a különféle italokhoz szánt különböző poharak. A külön fehér- és vörösboros, az ezerféle belga, ipa, búza és láger vagy viszkis inkább csak valami különös (értsd: megmagyarázhatatlan, inkább érzelmeken alapuló) hóbortnak tűnik. Amikor benne vagy ebben, akkor fontossá válnak a részletek és nem kétlem, hogy az illető olyan dolgokat is beleérez, lát, hall, amit a kívülállók nem tapasztalnak meg, de ez továbbra sem magyarázza két - hasonló profilú cég (jelesül viszki vagy sörkészítő) - árazásban ilyen mértékű eltérését. Nem egy Soproni - BYM összehasonlításra gondolok; nálunk eléggé hasonlóak az árak minden (mikro, makro) szinten. Továbbra is azt gondolom, hogy az ismereteink befolyásolják az új tapasztalatokat, egyszerűen nem tudunk függetlenedni és valós eredményt csak vaktesztek hozhatnak.
    Amikor bejött a két Kőbánya X (elsőnek a láger), döbbentem néztem a pontok alakulását. Egy darabot kóstoltam, szóval ez nyilván nem mérvadó, de életem egyik legszarabb söre volt. 1-2 hónapra rá sikerült a stoutot is kóstolni, hasonló élményekkel. Azóta konszolidálódott a pontszám, de szerintem most is túl vannak értékelve. Itt feltehetőleg szintén a kraft oldalról jövő érzelmek tolhatták meg az értékelést. Túlárazott nagyüzemi izék. Ezeknél mindkét cég önállóan sokkal jobbakat tud készíteni. Muszáj valami pozitívval zárni: én örülnék, ha megkóstolhatnám azokat a tételeket, amelyeket néhány topictárs már kóstolt és szó esett róla, hiszen akkor tudnék igazából véleményt formálni, nem egyszerűen látatlanban, mivel az élményekre vágyom, de határt szabnak az anyagiak és így - kapcsolódóan, de semmiképp sem sértésből - a józan ész.
    Cheers :R

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák