Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Buckey

    senior tag

    válasz bekecs76 #45912 üzenetére

    Persze, hogy tudok.

    Először is Normál módban állítok mindent.

    VA panelnál a "Sötét részek beállítása" és a "Speciális kontrasztjavítás" ki van kapcsolva (IPS-nél, ha nem elég a fekete, akkor különböző variációkban bekapcsolva lehet elkezdeni előröl, amíg jó, jobb nem lesz).

    Majd az első (fekete-fehér csíkos) képnél a "Fényerő" a "Kontraszt" és a "Sötét részek fényerőszintje" hármasával megkeresni azt, hogy minden számozott csík egyforma árnyalattal elkülönüljön.
    A "Kontraszt" kezdésnek legyen 100% (maximum) a "Sötét részek fényerőszintje" pedig 50% (fele), és a "Fényerő"-vel játszani, míg el nem válnak a csíkok. Majd, ha a fekete nem elég fekete, akkor lehet a "Sötét részek fényerőszintje"-t csökkenteni, a "Fényerő"-t növelni, és ha a fehér túl fehér, akkor a "Kontraszt"-ot csökkenteni, majd ismét hozzáállítani a "Fényerő"-t és a "Sötét részek fényerőszintje"-t.
    Ha minden sáv elkülönül, a fekete is fekete, akkor jó.

    A második képen (piros-zöld-kék sávok) a "Színtelítettség"-et lehet beállítani, hogy minden szín elkülönüljön egymástól.
    Itt lehet a "Kontraszt"-tal és a "Sötét részek fényerőszintje"-vel is játszadozni, ha nem elég a színtelítettség, de akkor vissza az első pontra, ahol a "Fényerő"-vel kell utánaállítani.

    A harmadik-negyedik-hatodik-hetedik kép csak ellenőrzésre szolgál, hogy van beállítva.

    Míg az ötödik képpel a "Gamma"-t lehet belőni (-1 vagy +1 elég lehet).

    Én a "Színhőmérséklet"-et "Meleg"-re állítottam (kényelmesebb, szemkímélőbb, de még fehér), míg a "Fényérzékelő"-t bekapcsoltam, hogy "sötétben" és nappal is kb. ugyan az legyen az eredmény.
    Az LCD technológia sajátosságai miatt a TV mögé illetve a szobába valamennyi fény szükséges, hogy az LCD panel "feketéje" az LCD panel háttér világítása miatt feketének látszódjon. Teljes sötétségben az LCD panel nem képes feketét megjeleníteni.

    ui.: Ezt én így szoktam, lehet, hogy az iskolában máshogy tanítják, de eddig senki sem panaszkodott, akinek eddig beállítottam.


  • dancsuri

    veterán

    válasz bekecs76 #45912 üzenetére

    olyanra kell állítani ami neked tetszik. ha lenne mindenki számára tökéletes beállítás a gyártók azzal a beállítással árulnák TV-iket

    költekezz, hogy más is költekezhessen!

Új hozzászólás Aktív témák