Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz junior19 #45478 üzenetére

    Igen, így volt hogy a sötét fényerőt levettem és gamma +2 volt, de ezt már vissza is vettem, az csak egy próbálkozás volt még, nem volt jó :) Már ott tartok hogy a sötét rész 50 gyári helyett talán 48-ra veszem vissza, de már az 50-el is barátkozom, a gammát pedig inkább -1 felé tologattam, de lehet hogy a nulla marad ( a -1 kicsit szebb). Az nem volt jó megoldás az elején.
    A kontraszt is kb gyárin van, +-5 az eltérés amivel játszom. Gyárilag talán 90-100-nál volt, most a 90 amit megcéloztam és a szememnek is jó. A fénypedig 20 és 35 között lesz, ezzel játszogatok még. A színtelítettség a gyári 50-és 60 helyett inkább 50 és max 55, de közelebb az 50-hez, ez lesz a vége.
    Egyedül a részl.kontraszt kiemelés amit talán 1-re veszek, de gyárilag az is azt hiszem a 2-esen van ( közepesen, én alacsonyra teszem.) ha azt kikapcsolom akkor nem annyira tetszik. Szóval nagyjából a gyári értékek körül leszek, csak a digitális és hasonló szűréseket kapcsolom ki mindenképpen.

    Vannak olyan gyári beállítások is amik ettől nagyobb arányban elmennek, de azok nem is tetszenek, pl a profi 1-2 színhőmérsékletek nekem nagyon sárgás-pirosak, azt nem tudnám nézni.

    A lényeg hogy már tetszik a tv képe, szóval megérte az árát és nem bánom hogy sony lett a vége, még ez a belépő szint is jó.

    Azt nem tudom, mennyiben lehet más a képe ugyanennek az egy évvel régebbi modelljének ( az 55XE7005-nek) amiben Edge led van, ebben pedig Direct led+local dimming. Ahogy olvasom ez a Local dimming kicsit jobb részletgazdagságot eredményez sötétebb képeknél. ( ami meg is van valóban, csak nincs ilyen VA panelhez viszonyítási alapom a másik fajtával)

    Köszi a segítségeket. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák