Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mukorka

    addikt

    válasz abéla #9091 üzenetére

    Az én teszjeim se maradnak el , de bekakilt az ssd-m úgyhogy csak következő hét végére lesz valami :)

    Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

  • abéla

    senior tag

    válasz abéla #9091 üzenetére

    NNa folytatva:

    BF: BC2-ben squad rush, Panama Canal+Valparaiso, 6-8fő, ping: 26-34ms, ranked, pb: on
    6x5perces fraps körök, a leglacsonyabb és legmagasabb értékű mérést kihagytam, a maradék 4-ből átlagoltam. Beállítások: 1680x1050, all high, 8xAA, 16xAF, hbao: on
    4,5ghz: (min, max, átlag): 41, 177, 121
    3,4ghz: (min, max, átlag): 41, 175, 120 (!!)
    Itt bizony úgy tűnik semmi előnyt nem jelent a húzott proci, persze lehet, hogy füst, robbanás, házösszeomlás, helikopteres támadás egyidejű bekövetkeztekor lehet némi előnye egy 4,5ghz-en járatott cpu-nak, mondjuk néhány %... no comment (vagyis igen, várom a többiek tesztjeit, összehasonlítás végett).
    Mondjuk nem lenne baj, ha volna egy abszolút objektív mérési metódus.

    Az elmaradt Unigine: (átl., sc, min, max): 55, 1420, 31, 125
    Itt sincs sok változás.(itt is vga limit van, bizony kedves Landon :DDD )

    Call of Pripyat:
    default (3400mhz) cpu
    midoc cpu (4500mhz)
    Eddig az egyetlen -igaz mintegy 1,5 éves- progi, ahol talán van némi értelme az oc-nek (mondjuk itt is átlagosan +5-10%-ról beszélhetünk).

    Jja a lapról és cpu-ról annyit, hogy a 4,5ghz-hez kellet 1,26v static vcore, aida-s rendszerteszt alatt a drop meg volt vagy 0,04v :C (ld.: a oc Call of Pr-os kép cpuid ablaka). Linx-szel nem teszteltem (és nem is fogom), de a fenti játékprogramok/benchek, aida rendszerteszt, prime largefft, intel extreme tuning utility rendszertesztje alatt nem akadt/fagyott és a mintegy 3 órányi Bf: BC2 alatt is stabil volt. (szval ezek után konkrétan lexarom a linxet).

    Összefoglalva: eddig a 3dmarkokon kívűl nem nagyon látom a mid-tuning(feljebb sztem túl sokat kellene feszelni, így azt inkább átengedem a vakmerő e-pénisznövesztőknek :D ) értelmét, az eredmények alapján mindenesetre nekem nem éri meg az az esetleges 5-10%(és itt ugye egy 5970 a vga), de győzzetek meg, én nyitott vagyok. (mondjuk az ilyen: "nekem volt értelme az oc-nek, akár 6600Ti-mal is" típusú komolyatalanságokkal ne fárasszuk egymást)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák