Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ^Boss

    őstag

    válasz rayoliviero #22350 üzenetére

    CPU fesz 1,2V
    loadline calibration (vagy nemtom milyen néven fut ott) maxra
    szorzó 42
    és nézd meg linx-el stabil-e
    ha igen, akkor vedd lejjebb mondjuk 1,15V-ra a feszt, újra linx (avx edisön-ös, amit onnan tudhatsz, hogy a GFLOPS értéked 100 környékén van, nem ~50-60
    így tovább
    ha megvan mit bír még, akkor nyilván finomabban is tesztelgess, ne 0,05V-os ugrásokkal. ha végleg megvan a stabil fesz, próbáld offsettel is ugyanazt a terheléses feszt belőni, így idle lemegy majd a feszed, ami azért spórol az áramszámlán, meg hűvösebb, halkabb gépet eredményezhet.
    még egy hint: linx-ben full memóriát állíts, hogy biztosan kitesztelje stabil-e

    végül, ha offset fesszel is megvan a stabil beállítás, teszteld játékokkal, netezéssel, gép üresen hagyásával, sleep-be le + vissza dolgokkal, hogy az üresjárati/kicsi terheléses feszek se legyenek túl alacsonyak. ha így fagyásokhoz jutsz, nem kell parázni, a loadline calibrationnel variálva talán már jó lesz (magasabb offset fesz + LLC alacsonyabb szinten = ugyanaz a terheléses fesz, de idle több kakaót ad)
    ennyi lenne, ha valamit kihagytam a többiek úgyis hozzáteszik :R

    SZERK: hőfokokat 85 fok fölé ne engedd linxben, ez a napi használatban 70 fölé sem fog menni, szóval nem kell parázni a 80 fölöttiektől sem, de azért 90-et én már nem engednék neki. ha nagyon magasra felkúsznak a hőmérsékletek, vegyél vissza a szorzóból, és/vagy a feszből.

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz rayoliviero #22350 üzenetére

    Hát 4.2 höz elég lehet, ha épp a chipped elég fasza minőségű, de ilyen 1.3V fölöttihez már nem ártana egy komolyabb szerintem. BIOS / UEFI -ben álligass mindent, de ilyen szar szennyes windows progikban...

Új hozzászólás Aktív témák