Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    Régóta kíváncsi voltam és most teszteltem kicsit az említett Giga lapban egy 2500-at 1333-as rammal, linx-el (4 magra terhelve).
    Ha a ram feszültségét csökkentem 0,2V-tal, akkor 5W spórolást jelent. Elhanyagolható.
    Viszont az AMD phenom rendszerem hibázott ugyanezzel a rammal 1600-on, ez stabil, igaz húzósabb teszt nem következett még.
    Alap turbó beállításoknál:
    Ha a CPU feszültségét (1,2V load) csökkentem 0,15-0,16V-tal, akkor ez 10W megtakarítást eredményez.
    Ha engedélyezem a +4 turbo-t, akkor a fogyasztás 18-20W-al megnövekszik auto feszültség értékkel, ami load 1,26V-ot jelent.
    Viszont a +4 turbo nem enged 0,06-0,08V-nál többet csökkenteni terhelésen.
    Az alap turbó annál inkább. Ott egászen 0,18-0,2V-ig eljutottam, de ez inkább a hőmérsékletben mutatkozott meg, mintsem a fogyasztásban. 0,2V csökkentés hatására a +4 turbo módhoz képest 12 fokkal hüvösebb a CPU.
    Kis konkrétumok ezután:
    +4 turbo-val (41-es max szorzó/1mag) a fogyasztás 140W egy 6870-el, ami persze csak pihent a teszt közben.
    Alap gyári turboval 123W a fogyasztás.
    Hátha valakinek hasznos lesz eme kis szösszenet.
    Hogy a TDP (93) korlát illetve Amper (97) korlát beleszólt-e a mérésekbe, azt nem tudom, ha valaki szerint igen és érdeklik a normális eredmények, akkor szívesen futtatok még egy kört.
    fsb1000: nem igazán tudom mi a max, mert nekem 999-ig lehet megadni értéket, illetve nem is nagyon mertem konkrét tanács nélkül baxogtatni, főleg az amper miatt, mert az is bekavarhat...

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák