Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drachande

    tag

    Sziasztok!

    Pár napja vettem egy Samsung UE40H6400 TVt és rákötöttem a PCmre. Azt vettem észre, hogy egy centis sáv hiányzik körben a képen. Közben utánaolvastam, láttam, hogy ez az overscan és beállítottam Screen fit-re, hogy teljes képet kapjak. Viszont így is elég furcsa a kép (mondjuk alapban is), mintha homályos lenne, ha az asztalon vagyok, nehezen olvashatóak rajta szövegek a böngészőben, stb. Olvastam azt is, hogy az overscan zoomja miatt veszít a kép az élességéből és az érdekelne, hogy ez a Screen fit (képernyőhöz igazít) beállítás a már zoomolt képet passzolja-e be nekem a képernyő közepére igazítva, vagy pixel pontossággal, 1:1 arányban a PC kimeneti jelét? Egy zoomolt kép már veszít az élességéből, hiába lesz nekem beigazítva a képernyő közepére.
    Amúgy teljesen jó a film a játék, szép rajt, nincs vele gond, lehet, hogy a HDTVknél ez teljesen normális ez a furcsa homályosság az asztalon, csak nincs összehasonlítási alapom. Ha nem csinálja meg az 1:1 pixel hozzárendelést és emiatt homályosabb, akkor inkább elállnék tőle, vennék egy másik TVt, amelyik megcsinálja, hogy élesebb legyen a kép. Lehet, hogy csak azért tűnik ilyennek a 23as monitor után, mert kb kétszer akkora felületen terül el ugyanaz a fulHD felbontás. Nvidia GTX 560 videokártyán van egyébként a TV, nem tudom, mennyire számít.

  • Drachande

    tag

    válasz Flashget #77836 üzenetére

    Köszönöm a sok infót mindenkitől, beállítom őket.

    Nvidia vezérlőpultban hol találom a gpu scalinget? Legalábbis semmi ilyesmit nem látok sehol.

Új hozzászólás Aktív témák