Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Celtis

    veterán

    válasz Geresics #131848 üzenetére

    Konkrétan ezeket a típusokat nem ismerem, de alapvetően belépsz a csatornakeresésbe, ott a digitális kábel TV opciót választod és elindítod a keresést. Kézzel ne is akard hangolni.
    A csatorna átrendezés már egy másik feladat. Van rá valami alkalmazás, sokszor volt szó róla.

  • suste

    veterán

    válasz Geresics #131848 üzenetére

    Ha jól rémlik a régi (B,C) samukon a 6000KS/s sebességet kellett felvennem, és akkor jelentek meg a hiányzó csatornák.
    Az újon (NU) is van erre lehetőség: beállítások/adás/szakértői beállítások/kézi hangolás/digitális csatorna hangolása .....

  • Geresics

    addikt

    válasz Geresics #131848 üzenetére

    Annyit szeretnék csupán, hogy beállítsam az M1 HD-t az 1-es csatornára, az M2 HD-t a 2-esre, stb.
    Ezek a csatornák meg sincsenek, de amelyek megvannak, azoknak sem tudom, hogy hogy változtatom meg a sorrendjét.
    Biztos bennem van a hiba, és én vagyok balf@sz, de eddig kb. 50 TV-t programoztam fel (anno suli mellett házhoz-szállító voltam), és más TV-ken ez rutinfeladat volt.

    Még a kezelési útmutatót is megkerestem, érdemes megnézni! 851 oldal, de csak azért, mert 1 oldalra 15 szó fér ki, akkora betűkkel írták! :W

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz Geresics #131848 üzenetére

    Több vesztes csata után büszkén jelentem a háborút megnyertem! :C
    Ha bárkit érdekel (vagy ha nem, akkor is) leírom mi a megfejtés, mert Észtország nem bizonyult megfelelő szövetségesnek, és hiába állítottam be sajnos. :(((

    Szóval a nagy TV-n (UE40ES6100W) az automata keresésnél be lehetett állítani, hogy 100000kHz-től keressen 850000kHz-ig, 6000kBs-el, és 256-os modulációval. Mindent meg is talált. Exportáltam a csatornalistát egy pendrivera, és a netes samychan.com oldalon sorba rendeztem a listákat. Itt maga a helyes sorrend megálmodása tartott igazán sokáig, mert mivel nem nézek TV-t, nem ismerem a csatornákat. Sorba rendezni persze magán a TV-n nem lehet...
    A programban viszont sajnos nem lehet sem törölni, sem új csatornát bevinni! :(

    A kis TV (T22A300) első rohamát a meglévő csatornalista importálásának próbájával kezdtem, de gyors vereséget szenvedtem. Az A szériás TV nem kezeli az E szériás csatornalistát.
    Második rohamba már taktikusan támadtam!
    Csináltam egy teljes keresést, azonban súlyos veszteségeket szenvedtem, midőn kiderült, az ellenség legyőzte a fenti keresési beállításaimat, és csak azt keresett, amit saját maga akart, így a közszolgálati csatornák meg egy-két sport csatorna rögtön elhullott.
    Persze kitartóan ostromoltam tovább! Nem adhattam fel, nem győzhet felettem egy TV, pláne nem egy kisebb! Az exportált fájlt megpróbáltam a netes programmal szerkeszteni, de ekkor újabb csúfos vereséget szenvedtem: a program nem kezeli az A szériás modellek listáját! :o
    De stratégáim ekkor már büszkén düllesztették mellkasukat, mert akadt a gépem archívumában egy régi Samsung ChannelListPCEditor 1.09! Ebbe már gond nélkül sikerült importálnom, bár a csata elején kicsit megzavart, hogy a kezelőfelületen a digitális csatornalista helyett az analóg jelent meg, de az első ijedtség után hamar rájöttem a cselre, és ellentámadást indítottam egy mesteri fél órás rendezéssel, figyelvén arra, hogy a programok sorrendje azonos legyen a 2 TV-n!
    Miután elkészült a lista, a titkosszolgálatom becsempészte a TV-be! (Importáltam.) Persze az ellenség nem adta könnyen magát, és sikerült megtévesztenie először, mert nem a módosított listát tettem fel a pendrivera, de ilyen apróságokkal én már nem vagyok becsapható, és azonnal javítottam a stratégián!
    Büszkén konstatáltam, hogy már a TV-n van a csatornák nagy része, és csak 6-8 HD csatorna hiányzik! (SD-kket betudjuk járulékos veszteségnek...)
    Mestertervem készen állt a végső győzelemre: rákeresek a TV-n a hiányzó 6 csatorna 3 frekvenciájára: 121500kHz a 4 legfontosabb, a másik 2 pedig egy-egy freki mögött bújik. Első keresés eredményeképp a TV tudatta velem, hogy 4 csatorna elmentésre került. Diadalom-ittas vigyorral nyomtam meg a CH.LIST gombot, mikoris döbbenten tapasztaltam, hogy súlyos cselt vetett be az ellenség: a 4 megtalált csatornát szétszórta a csatornák között! De nem ám az üres helyeket töltötte fel a galád, hanem a számára stratégiailag fontos posztokra helyezte azokat! A posztokról letaszított csatornákat pedig szintén egy mesterien megírt RND algoritmus szerint szórta el a virtuális csatatéren!
    Itt már komoly lélekjelenlétre volt szükségem, hogy ne húzzam fel a fehér zászlót, de a kémtevékenységnek köszönhetően, csodával határos módon megtaláltam a kisTV-n a csatornarendezést a "Terméktámogatás" menüpont alatt a 4. almenüben! Persze egy ilyen művelet 3 lépésből, azaz 6 műveletből áll, de kitartásom nem lankadt, és folyamatosan haladtam a győzelem felé! Mind a 8 csatorna a helyére került, bár az idő vészesen telt!
    Győzelmem ismét büszkeséggel töltött el, és a végső rohamra indultam: a maradék 2 frekvenciára is rákerestem! Itt azonban az ellenség védelme áttörhetetlennek bizonyult: a frekvencián 0 csatornát talált a TV. Ezt a csatát Ő nyerte, de a háborúnak még nem volt vége!
    Az utolsó frekvenciára is rákerestem! TV: 6 csatorna mentve! Ajjaj! Félelmeim beigazolódtak: 12 csatorna, a mesteri RND algoritmus segítségével lélektani győzelmet hozott a TV-nek, azonban én már tudtam: ezt a csatát nem veszíthetem el!
    Kitartásomnak köszönhetően, némi veszteséggel (EuroSport és SpílerTV2 HD végleg elesett) győzelmem végleges és visszafordíthatatlan!
    A teljes programlista elkészült!
    Mind a 2 TV-n!

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák