Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGYI

    csendes tag

    Új problémát kell, hogy felvessek.

    Félig off, de Redmi Note 3-ról (és Redmi 3a-ról) jöttem, és az igazi ok a gmail-ek kézhezkapásának a késedelme volt. Ott is minden létező energiakímélő opciót kikapcsoltam, lockoltam az alkalmazást és nem sikerült elérni azt, hogy rövid időn belül megkapjam a leveleket.

    Na de a stock droid, gondoltam, és első éjszaka megcsináltam a standard kísérletet. Este mobilnet be, az Akkumulátoroptimalizálás menüben a gmailt és a google szolgáltatások keretrendszert kivettem az alvó alkalmazások közül, kb 4 óra nyugalom (sötétség, mozdulatlanság) után küldtem egy levelet magamnak. És semmi. Másnap reggel semmi. Gmail be, frissít, levél megjön. Kb eddig tudtam a másik két telóval is eljutni. Aztán megismételtem, variáltam. Volt, hogy pár perc után megkaptam, de semmi rendszert nem sikerült találni, esetlegesnek tűnik az egész. Tehát tapodtat se léptem előre az ügyben. A vicces, hogy az ősrégi 4.4.2-es tabletem bármikor kb 3 másodpercen belül megkapja. A Sony Ericcson X10 mini pro főzőtt CM ROM-mal (2.3.7) ugyanígy megkapja. A régi CM-es Samsungom 5.x-szel szintén sose húzta 3 másodpercnél tovább, akár wifin, akár mobilneten volt éppen.

    A 6-ostól uralkodik a doze az egész rendszeren és küszöböl ki alapfunkciókat sikeresen. Egyébként pl. a Hangouts üzenek azok bármikor kvázi azonnal átjönnek, pedig alapbeállítás szerint pihenhet, ha a rendszer épp úgy akarja.

    Szeretném kérni, ha akad hozzám hasonló perverz valaki, hogy próbálja ki, hogy hosszas pihenés után milyen gyorsan kapja meg a leveleit, illetve ötletet is szívesen fogadok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák