Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sys85

    veterán

    válasz Gomb89 #12205 üzenetére

    Redmi Note 4,Redmi Note 5 Pro,Mi8,Redmi Note 7 Pro,Mi 9T.
    Ezeken ment mindenféle gond nélkül az értesítés,most a Mi 9T-t nyúzom,teljesen hibátlanul azonnal megkaptam az összes értesítést miui 11 alatt is,ahogy most 12 alatt is megkapom azonnal.
    K&H appot,Revolut appot,Erste appot és Paypal használok,mindegyik értesítését azonnal megkapom.
    Amúgy ha ennyire komoly munkára használsz egy telefont akkor miért nem iPhone-t használsz?Bárki bármit mond,még mindig megbízhatóbban teljesít az iOS.
    Mindenki tudja,hogy a Miui-nak vannak random kisebb-nagyobb hülyeségei,ezekkel mindenkinek jobb tisztában lenni és megtanulni együttélni velük,vagy váltani másfelé.
    Munkára szerintem még mindig a szifon jobb.
    Én komoly pénzügyeket nem biztos hogy droidos telefonon intéznék.

    [ Szerkesztve ]

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • laci laci

    addikt

    válasz Gomb89 #12205 üzenetére

    Szia.Nem azért lett törölve,szerintem..

    Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

  • jUUh

    Topikgazda

    válasz Gomb89 #12205 üzenetére

    Elég hosszan, de összefoglaltad, miért nem használok MIUI-t. :) A kókány, hackelt rendszereken minden értesítésem megjön, és nem állítgatok semmit. :B Ha nem rootolsz, szerintem mennének a banki appok, még azzal együtt is Magisk-kal el lehet rejteni. De Gixxer88 kollégával is egyet tudok érteni. :K

    szerk.: és ezzel véletlen nem akarom szapulni a MIUI-t, mert igenis jó és használható rendszer, de vannak anomáliái, amikkel nem szeretnék együtt élni. Természetesen custom romon is vannak, de ezek engem vagy nem érintenek, vagy könyebb velük megbírkoznom. :)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S23+

  • jUUh

    Topikgazda

    válasz Gomb89 #12210 üzenetére

    Teljesen megértem amit írsz. Én ismerősöknek pont ezért nem ajánlok Xiaomi-t, attól függetlenül, hogy a 4. Xiaomi telefonomat használom. :(

    OFF: Munkádból kifolyólag használsz ennyi banki applikációt? Vagy tőzsde?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S23+

  • crok

    nagyúr

    válasz Gomb89 #12205 üzenetére

    Ha tényleg ilyen nagyon sok az app amit használsz és egyszerre trillió értesítés jöhet akkor simán suspend-elhették is.. nade, akkor annyitá próbálj már meg, hogy a Google Play Services appnak az adatait törlöd, frissítéseit is, aztán restrat majd tárcsázóba nyomd be, hogy *#*#CHECKIN#*#* (lánykori nevén *#*#2432546#*#*) és jön egy értesítés ha megvolt a checkin. Aztán generálj értesítéseket. Meg a Push Notification Tester-el próbáld már ki hogy a push megy-e, várj vele minimum 3 percet (mert ennyi az idle timeout ha van GApps (úgy értem van bárhogy telepítve Google Services), mindegy hogy gyári ROM vagy custom)).
    Nem teljesen értem de ha tényleg ilyen rengeteg az app aminek futnia kellene a háttérben.. jó, hát sok RAM van a készülékben, de a cached app limit itt is 32, azt meg hiába lakatolod MIUI-val mert az az Android ActivityManager beállítása ami rendszer szinten van, ha ezt is meghaladja az appjaid száma akkor azon a lakat se segít, lehet bezáródnak ezek csak nem az LMK dobálja el hanem az AM.
    Ja, meg nem tudom van-e beállítva olyan MIUI okosság, mint a lezárt képernyőnél cache ürítés (akár időre..) mert az még egy nagy baromság, meg az akkukímélő mód ugye ki van kapcsolva? A Sarokban az akkuszint színe ugye nem narancssárga?

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

  • R a y

    senior tag

    válasz Gomb89 #12205 üzenetére

    Én azt vettem észre, hogyha a GOOGLE PLAY SERVICES apptól elveszed a mobilnetet, akkor hiába lóg a teló mobilneten, egyetlen egy értesítés sem fog megjönni.

    Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

  • crok

    nagyúr

    válasz Gomb89 #12225 üzenetére

    Ha nincs a szinkronizáció bekapcsolva az úgy gond lesz - ez az egyik ok amiért kérdeztem hogy narancssárga-e az akku ikon, be van-e kapcsolva az akkukímélés mód (szerintem ez is a Biztonság app-ba került, nem?). A cache auto törölgetés beállítása is az akkukímélésnél van egyébként.

    A mobilnet meg GPS állandó bekapcsoltságának ehhez nem lesz semmi köze. A Biztonság app-ban van benne egyébként hogy mi kaphat netet és mi nem (jól emlékszem?) és ott lehet beállítani, hogy kaphat-e mobilnetet vagy Wifi-t, de nálad ez nem lehet gond mert ha megnyitod az appot akkor megy - ha nem menne akkor lehetne ez a gond.

    Most nincs fent MIUI (a menü meg már nem megy fejből) úgyhogy a tűpontos menüben mászkálás intrukciókban a többi dologhoz nem tudok segíteni, az én leírásomban benne van amire én gondoltam első körben (Google Play Services adattörlés, checkin, push teszt).

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

  • crok

    nagyúr

    válasz Gomb89 #12228 üzenetére

    Szerintem akkor most tedd le a készüléket mert már nem tudsz koncentrálni - holnap olvasd át ezt a pár hsz-t, jegyzeteld ki és tiszta fejjel ess neki mert abból sose jön ki semmi jó mikor az ember így áll neki valaminek, az ablakon kidobott telefon meg nem jó ötlet mert kár lenne érte.

    Egyébként ne a háttérszolgáltatások listájában keresd a Google Play Services-t (ami NEM a Google Play Store app) hanem a Beállítások -> legörgetsz a vége felé -> alkalmazások kezelése (vagy hasonló) -> ott a listában jobb felül van egy menü gomb, ott engedélyezd a rendszerappok megjelenítését és így már a listában benne lesz a Google Play Service is, ott már szerintem lehetne törölni az adatait. Ha nem, akkor a MIUI által elrejtett de viszonylag könnyen előszedhető Android saját csomag meenedzsert kell használnod hogy kitakaríthasd. (MIUI Hidden Settings-el pikk-pakk)

    Ha viszont ez neked így nem jó mert túl sok nyomkodás, túl sok a nyűg,
    akkor szerintem sajnos két lehetőség van:
    - factory reset.. ez valszeg' (egy időre, talán örökre, talán nem) megoldaná
    - mellé- avagy belenyúltál és neked nem megfelelő a MIUI rendszer, akkor a búcsú és váltás marad.

    Ezt most teljesen szarkazmusmentesen és 100% vegytiszta építő jelleggel mondom, tényleg van amikor valakinek valamire egyszerűen nem jó vagy az Android és|vagy a MIUI (vagy mindkettő, úgy értem egyik se (: A MIUI egy borzasztó erősen módosított Android, ez sajnos ilyen. Az OxygenOS-es vagy a FlymeOS-el is ugyanez a helyzet IMHO.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

  • crok

    nagyúr

    válasz Gomb89 #12233 üzenetére

    A Play Services frissítését nem tudod letiltani. Szóval csak hagyd úgy, remélhetőleg ha legközelebb eszébe jut frissülni már másik verzióra akar (és fog).

    A push notificatino tester pedig csak egy értesítést küld és ennyi. Android 9 és felett (de mintha már 8-ban is..) az értesítések un. csatornákon mennek, az app értesítési csatornáját pedig te állíthatod be hogy hogy jelezzen, pl. rendelhetsz más értesítési hangot a Messenger üzenetekhez és mást a híváshoz, akár értesítő leddel vagy nélkül, vagy akár ilyen rejtett értesítéssé is állíthatod (ilyen pl. a Messenger aktív hanghívást jelző értesítése is). Keresd meg a Push Notification Test app-ot az telepített appok közt vagy az Értesítések beállításai közt és átállíthatod az értesítéseit, hátha akkor "jobban látod" hogy működik. Egymásik módszer az, ha egy értesítést hosszan nyomva tartasz, akkor előjön rajta egy menü és letilthatod vagy átállíthatod az értesítéshez tartozó csatornát egy mozdulattal.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák