Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi_Ohl

    Topikgazda

    válasz batai15 #15028 üzenetére

    Ne engedélyezz dual bootot, mert azzal csak problémák lesznek pár váltás után.
    Feledkezz meg a system2-ről, csinálj úgy, mintha csak system1 lenne.
    Kövesd a leírást a blogomban (Mokeehoz nem kell particionálni

    Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

  • mizoli

    addikt

    válasz batai15 #15028 üzenetére

    Ha romolgatni akarsz, cseréld ki a MiRecoveryt CWM-re, vagy TWRP-re, ha még nem cseréltél. (Én a cwm-et használom).
    CWM csere a miuiandroid.hu-n le van írva, TWRP cseréről pedig Tomi írt (de lehet, hogy a miuiandroidon is van róla info).

    A Mi3-on 2 db system partició van, sys1 és sys2. Ha OTA MIUI frissítést csinálsz, és mondjuk a sys1-en van a rendszered, akkor a frissítés a sys2-re jön, és fordítva. (Ezt hívják keresztbe frissítésnek) Mindkét particióról lehet bootolni, ezért dual boot.
    (A True Dual Boot szintén le van írva a miuiandroid.hu-n, de az neked nem kell, egyébként sem jó.)

    Ha nem MIUI rom-ot teszel fel, akkor a sys1-re kell tenned.
    ROM csere előtt törölni kell az SD kivételével mindent. Ha SD-t is törlöd, az baj, de nem tragédia, csak azon van a többek között a feltenni kívánt rom is.

    Nem ismerem a mooke romot, figyelj rá, hogy felmegy-e a stock particióra (kb. 640 MB), vagy kiterjesztett particiót kíván. Ekkor a sys2 területét a sys1-hez csapja egy -letölthető-átparticionáló script (ez egy zip file, recoveryből fel lehet tenni), de kézzel is meg lehet csinálni (leírás XDA-n). Ezután a sys1 területed kb. 1.2 GB lesz).

    Mehet a romolás :)

    Na miközben írtam, Tomi beelőzött :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák