Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Karavik #12760 üzenetére

    " ... akarok nagy felsorolásba kezdeni ... "
    Csak egy-kettőt a hitetlenek kedvéért...

    "... van már az appoknak icon az értesítési sávon, nem csak 3 pötty. v5 torténetében ilyen nem volt soha ... "
    He? Mi nincs?
    Ezek szerint az baromság, amit Barthezz2 írt?

    "... a v5 akku fogyasztása valaha is volt-e olyan jó, mint a MIUI6-nak ezen korai fázisában ..."
    Ez dicséretes, bár várjuk ki a végét! Lehet mire visszakerül minden bele, megint sokat fog fogyasztani. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz Karavik #12760 üzenetére

    Most ezzel a hozzászólásoddal arra akarsz utalni, hogy soha nem használtál v5-öt? Mert kb az jön le..

    Ugyanis v5-ben minden app esetén külön lehetett állítani, hogy az adott alkalmazás értesítési ikonja látsszon-e az értesítési sávon, vagy se, ha kikapcsoltad, akkor a 3 pont jelezte, hogy értesítésed van, ha nem, akkor az ikon. Az értesítési területen mindig látszott. Mióta én használtam a MIUI-t, ez v5-ben így volt.

    Ehhez képest mi volt v6-ban? Mindenre csak a 3 pötty látszott, és nem tudtad állítani, hogy az alkalmazás ikonja kijelzésre kerüljön, ha te szeretnéd.
    Erre kaptunk most egy kapcsolót, amivel azt éred el, hogy MINDEN ikon látszik az értesítési sávon. No sebaj, gondoltam én, irány az alkalmazások testre szabása, aztán ami nem kell, azt kiveszem. Aha, persze..
    Mivel nekem a GSam folyamatosan fut, egyszerű volt azzal tesztelni. Alap esetben ugye ott van az értesítési területen, és ha egyszer ránézek(lehúzom az értesítési sávot), akkor eltűnik a 3 pötty, ami emiatt jelent meg. Most ha bekapcsolom, hogy látszanak az ikonok, akkor értelem szerűen a fent leírtak alapján oda dobja az ikonját az értesítési sávra. DE! Ha belelépek az appok szerinti testreszabáshoz, és lehúzom a csúszkát a "kijelzés az értesítési sávon" opció elől, azaz kikapcsolom a jelzést, akkor INAKTÍV lesz az alatta elterülő "kijelzés az állapotsoron(ezt hívom én értesítési területnek)" opció, és úgy lesz inaktív, hogy ha be volt kapcsolva, ha nem korábban, inaktív állapotban KIKAPCSOLT lesz, azaz ha eltüntetsz egy alkalmazás értesítés kijelzést az értesítési sávról, onnantól SEHOL nem látszik az értesítés! Ikonon, vagy locksreen-en remélhetőleg azért igen, ezt nem tudom GSam-al tesztelni, de azért na..

    Komolyan, csak én próbáltam ki/néztem meg? Vagy szerintetek ez így jó?

    -----------------------------------

    A fogyasztás az valóban jó, bár Mi4-en sokat nem volt v5, hogy össze tudjam érdemben hasonlítani, Mi2-vel a 4-et meg értelmetlen lenne. De ez a pont valóban nem rossz. 2 nap készenlét, 5 és fél óra kijelzővel azt hiszem bőven megfelel egy 3000-es aksival.

    Viszont v5-ben soha nem éreztem azt, hogy alap feladatok ellátása közben a maximum performance mód érezhető gyorsulást hoz. Itt igen.
    Ezzel nem azt mondom, hogy normál módban agyon akadozna, vagy lassú lenne(de azért néha megröccen, a galériát meg most hagyjuk), de maxra kapcsolva minden érezhetően gyorsabb. Ez így azért na..

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • balewi

    aktív tag

    válasz Karavik #12760 üzenetére

    A V5 akkufogyasztása az első időkben igenis kifejezetten jó volt, de amint egyre több mindent beletettek elkezdett egyre éhesebb lenni. Valószínűleg ez lesz a V6 sorsa is, bár tévednék ...

    X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

Új hozzászólás Aktív témák