Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Polllen #700 üzenetére

    Én is ezen gondolkodom. Ez a bejelentés a WP7-hez nem igazán hozza meg a kedvet szerintem.

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Barthezz2 #799 üzenetére

    Azon gondolkodom, hogy ez a WP8 már csak a hardverkövetelményei miatt sem fog villámsebesen terjedi (persze először jöjjön ki). DirectX 11.1 GPU, min. Qualcomm S4? Hiába kapja meg a Windows RT kernelét, ha a telefonok többsége nem lesz alkalmas a rendszer futtatására.

    Anno az iPhone esetében bölcs döntés volt, hogy nem várták meg azt, hogy a mobil procik teljesítménye elérje az asztali gépekét, csináltak egy mobilra optimalizált rendszert, ami pár év alatt platformmá nőtte ki magát a semmiből.

    Régi vágyak elevenednek meg a szemem előtt, amikor olyanokat olvasok, hogy végre kvázi ugyanaz a kernel működik majd a telefontól kezdve a tableteken át akár az asztali gépekig bezárólag, csak nehogy aztán megint az legyen a vége, hogy a hordozható eszközökre optimalizál rendszerekkel egy ilyen univerzális valami egyszerűen nem tudja felvenni a versenyt.

    Én is gondolkodtam ilyenen, mennyi előnye lenne ennek, és valóban vonzó tulajdonsága lehet a platformnak az, hogy egy alkalmazás natívan fut minden WP8/WinRT/Windows 8 eszközön, de nem vagyok benne biztos, hogy az egész mobilos "ecosystem" megérett erre. Ha pedig nagyon elébe mennek az eseményeknek, akkor további éveket veszíthetnek.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz .:ZS:. #827 üzenetére

    Bár első hallásra én is rettenetesen elkeseredtem, de lehiggadva, és műszaki szemmel nézve valóban helyes döntést hozot az MS.

    Félreértés ne essék: Nem műszaki-, hanem üzletpolitikai okokból nem tartom túl szerencsés lépésnek ezt az egészet. Természetesen ennek is vannak műszaki aspektusai, de a lényeg nem az, hogy hány gigaherc, meg gigabájt meg gigaflopsz, hanem hogy simán lehet hozni hibás stratégiai döntést, ha pl. az elképzelt jövő hardverileg nem úgy alakul, ahogy kellene. A Microsoft ezen a terepen új belépő, akinek le kell dolgoznia a hátrányát két piacvezetővel szemben is, itt nincs sok helye a hibás döntéseknek.

    Bár nem vagyok gazdasági szakértő, nekem egyértelműnek tűnne, hogy olyan árkategóriában tudnának olyan megoldást kínálni, amit senki más nem.

    A WP8-hoz muszáj lesz valamit mellépasszintani, mert a WP8 a minimum spec. alapján a felső házban fog versenyezni. A mobilprocesszoroknál mire elterjed a min. spec.-nek megfelelő hardver (DirectX 11 GPU!), addig sok víz le fog folyni a Dunán.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák