Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petroleumlam

    tag

    válasz nbware #493 üzenetére

    Gyerekek. Az a helyzet, hogy az okostelefonnak pontosan az lenne a lényege, hogy kiváltsa a laptopot. Hogy mondjuk a kocsiban rám telefonál a gyerek, hogy töltsem fel a mobil egyenlegét, akkor félreállok és feltöltöm neki. Vagy utalni szeretnék. Persze persze, ráér holnapután is laptopról, de ha megtehetem, miért ne tegyem meg akkor. Ennyi erővel minek a mobiltelefon? Elmegyek a felhívandó szomszédhoz, becsengetek mint a régi szép időkben és megbeszélem amit akartam mondani. Mindenre van persze alternatíva. Éppenséggel winphoneon is elérhető az otp hivatalos oldala amiről ugyanúgy tudok utalni mint az android alkalmazással. A lényeg az, hogy van egy felhasználói élmény amit bizony nem nagyon ad vissza a winphone. Csak ott van, tudjuk, hogy tudhatna dolgokat, de nem tud. Jöttök itt olyannal, hogy "Nekem nem kell hangnavi mert tudok angolul meg nem járok olyan helyen, rizsa rizsa rizsa". Akkor minek neked navi, vagy telefon? Nekem kell és még több millió embernek kell. Pl motoron nem szívesen rakom ki a navit a kormányra. Zsebben van a telefon, halkan szól a zene és közben az iGo navigál és sose visz be zsákutcába vagy szántóföldre mert a navi csak tájékoztató jellegű és nem kell mindent szó szerint venni. És van benne újratervezés, áttervezés, köztespont hozzáadás meg minden amit akarok. Nincsen rizsa, meg mellébeszélés hogy ez nem kell, az nem kell.
    Pont az a lényeg, hogy mondjuk egy torrent miatt nekem éjszaka ne zúgjon a számítógép, hanem telefonról elindítok egy torrent programot és az gyönyörűen teszi a dolgát, seedel szép csendben. Vagy androidos telefonnal szépen összekötöm wifin keresztül a kompakt fényképezőmet és távvezérlem, vagy átküldöm gépről a telefonra a képet, vagy bármit amit akarok. A winphone az ilyenekhez hozzá se szagol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák