Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz janos666 #43 üzenetére

    Az UAC az én szemszögemben trójai, és egyéb kártékony programok ellen van kitalálva amik előszeretettel indítanak el mindenfélét, nyúlnak a rendszerfájlokhoz vagy szimulálnak olyan dolgokat mint gomblenyomások, egér kattintás, hasonló. Ha ilyet próbálna egy program akkor az UAC előjön az ő saját ablakával a szürkített háttér előtt hogy hé ez a program ezt akarja csinálni, engeded-e neki, és mivel egy szeparált környezetben megy az UAC ablaka ezért ott a trójai nem tud helyetted Igen -t nyomni. Szóval az UAC lehet hogy idegesítő, de igenis van haszna. Próbáld ki a Comodo tűzfalat paranoid Defense+ beállítás mellett.. na az idegesítő. :D Még arra is rákérdez ha valamelyik program egy dll -t akar betölteni. A Windows 7 -ben az UAC elég ritkán pofázik bele a dolgokba úgyhogy én inkább megtanulok vele együtt élni, mivel tudom hogy nem csak idegesíteni van fent. Lényegében a rendszer egyébként azt kérdezi hogy: "biztos te voltál aki ezt akarta csinálni?"

    [ Szerkesztve ]

  • Efbialy

    tag

    válasz janos666 #43 üzenetére

    Erről mindig az jut eszembe mikor egyszer egy ITbiztonsági konferencián, vagy hol kipróbáltak egy xp-t admin ként tele pakolva minden vírusiróval, spybotal, tűzfalal meg minden extrával, ellene pedig egy simpla xp azzal a különbbségel, hogy nem adminként használták, hanem felhasználó ként használták. Hát igen meglepő eredmény született mivel kiderült, hogy egy felhasználó ként használva sokkal biztonságosabb az oprendsze,r mint ha agyon védett admin ként használjuk. Persze Xp-t én is admin ként használtam, de ha már vistában és 7-ben ennyire egyszerű nem admin ként használni, de ha kell egy katt, és admin ként történik amit szeretnék, akkor miért nem használnám így, nekem megéri azt az egy-egy kattot, hogy sokkal nagyobb biztonságba érezhessem magam.

Új hozzászólás Aktív témák