Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Már sokan említették a 3/C pontot (épp csak két illegális link van benne) de azért még hozok fel egy-két érdekesebb dolgot:

    3/A: úgy is van, nyugodtan használjuk rendszergazdai módban a Win7 -et és dobjuk ki a UAC -t. Épp most hozták még elviselhetőbb szintre, szinte alig kérdez bármiért is, de nem. Ide a gerelyekkel! Engem is kifejezetten idegesíteni szoktak az ilyen kérdezgetések, Vista óta mégis beadtam a derekamat, mert látom a hasznát. Az ember amúgy sem telepít nonstop meg szintúgy elég ritkán nyúl a rendszer partícióhoz. Ilyenkor én ideiglenesen elindítok egy Total Commander -t rendszergazdai jogokkal. Na meg a telepítés idejére ki lehet kapcsolni a UAC -t ha még ez is teher lenne.

    4/A: szint így. Még csak a lehetőséged sem hagyod meg ezzel az embereknek hogy kipróbálják a beépített dolgokat. Nem mondom hogy mindenkinek meg fog felelni a beépített, de ezt inkább maga döntse el és ne az "azért kapcsoltam ki mert a fórumon ezt mondták" legyen a magyarázat. Én pl. a Comodo tűzfalát használtam XP és Vista alatt is, jelenleg ez még Win7 -et nem támogatja így átmenetileg a Windows tűzfalat használom és egészen meg vagyok lepődve az MMC -ben a szabály megadási lehetőségeken. Defender is kapott egy sanszot főleg hogy az ütemezett keresgélése a perc töredéke alatt lefut.

    Töredezettség mentesítőt Vista óta nem használok külsőst. Előtte nekem is a Diskeeper volt, de a Vista magától is töredezettség mentesíti háttérben a rendszermeghajtót ami leginkább a sebesség csökkenést elő tudja idézni. Döntse el mindenki hogy neki ez megfelel-e, nálam általában 1-1,5 évet húz ki egy Windows telepítés, ennyi időre megfelel.

    OpenOffice.org: igenis jól használható, az egyetem végett egy rakás doksival összefutok és alig volt olyan dokumentum ami nem ugyanúgy jelent volna meg alatta mint normális Office alatt. Ami mégsem, az is bőven olvasható volt, de már emlékem sincs mikor futottam össze ilyennel. OpenOffice előnye hogy kevés helyet foglal, legális, általános célokra (értsd otthonra) nagyon jól használható, van benne PDF mentési lehetőség alapból, illetve aki nem tud rászokni az office 2003 -as ribbon -ra annak még egy pont hogy ezt tegye fel, mert ez inkább a klasszikus office -ra hajaz. Szóval ezt is inkább döntse el mindenki maga saját igényei és pénztárcája szerint. Nekem Office 2003 és OpenOffice is van fent (vagyis momentán egyik sem, mert még eddig nem kellettek de így szoktam tenni).

    A cikk egyébként nagyjából helyt áll, de a fentiek tükrében eléggé ritkásan olvastam már a vége felé. Egy kis kukacoskodás: CMOS reset -hez lehet használni az alaplapi jumper -t is. Nem tudom miért akarja mindenki kivenni az elemet, ez valami rejtett késztetés lehet egyeseknél. :D

    #27: egy szó: ImgBurn. Kicsi, gyors, lényegre törő. Kezdetben kicsit szokni kell hogy egyes dolgok mire szolgálnak, de utána nagyon hasznos kis optikai svájcibicska. Eddig csak kb. DVD-Video miatt kellett nyúlnom a GYIK -jéhez, de ott is arcon csapott a "ja, hát hogy ez ennyire egyértelmű" felismerés. Szerintem érdemes egy esélyt adni neki; nekem a gigászi Nero -tól már herótom van.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz janos666 #30 üzenetére

    Én meg egy rakás egyetemistával futottam össze akinek gonja akadt az oppenoffice-ból...
    Szakdolgozatot azért én sem biztos hogy azzal írnék, bár végül is ha elfogadják pdf -ben és mellé odt -ben a forrást (a megosztott sulis anyagok között azért ilyen is előfordul) akkor nincs akadálya. PDF -et meg tudják nyitni Office nélkül is és nyomtatni is inkább abban vinném el :)

    Nyugodtan tiltsd le a töredezettség mentesítőt magadnál, csak ne úgy írd le hogy ezt így kell csinálni és kész, hanem írd azt hogy van beépítve ilyen lehetőség aminek ilyen haszna és ilyen hátrányai vannak és akkor majd az olvasó dönt hogy neki mi is a jó. Ezt nem szeretem az ilyen cikkekben, mindenki azt hiszi utána hogy ő most ezzel mekkora expert hogy letiltja pedig lehet hogy akinek telepíti a rendszert még több bosszúságot okoz egy 3rd party programmal.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz CSZSG #37 üzenetére

    Huh eddig el sem jutottam. :D
    Egyébként lehet egymás mellé két fájllistát tenni Intézőben, illetve az alapvető másolás műveletekre gyors gombokat be lehet állítani? (tehát F5 és társai) Mert valahogy ez a fránya Norton Commander -es dolog továbbra is hatékonyabb. :U

  • DarkByte

    addikt

    válasz janos666 #44 üzenetére

    És ja, Windows 7-ben gyönyörűen üzemel a duplaablakozás. Nyitsz két intézőt, egyiket kihúzod balra, másikat jobbra, aztán felosztja neked a képernyőt.
    Na igen, ez működhet. De egyesíteni nem lehet egy ablakba a két oldalt valahogyan? Ez nagyon jó lenne. Aztán már csak tényleg ezek az egyik helyről másik irányuló parancsok hiányoznának, mert az egyik helyen Ctrl+C, átvált másik oldalra Ctrl+V sokkal lassabb mint az F5 + Enter :) (A másik ilyen az Insert/Space -el való szelektív kijelölhetőség, ez is jóval macerásabb Intézőben)

    Nincs semmi gond azzal hogy neked nem jön be a Total Commander, én is ismerek olyan embert aki az Intézőt használja mert azt szokta meg. DOS -os időkben a Dos Navigator -t és Norton Commander -t használta a többség - ahogyan én is - sokan erre vagyunk ráállva és eddig nem láttam semmi jobb megvalósítást a témára, ami azt jelenti hogy elég nagy kobak volt aki ezt feltalálta, kár hogy nem védjegyezte le vagy nem én találtam ki :D

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz janos666 #43 üzenetére

    Az UAC az én szemszögemben trójai, és egyéb kártékony programok ellen van kitalálva amik előszeretettel indítanak el mindenfélét, nyúlnak a rendszerfájlokhoz vagy szimulálnak olyan dolgokat mint gomblenyomások, egér kattintás, hasonló. Ha ilyet próbálna egy program akkor az UAC előjön az ő saját ablakával a szürkített háttér előtt hogy hé ez a program ezt akarja csinálni, engeded-e neki, és mivel egy szeparált környezetben megy az UAC ablaka ezért ott a trójai nem tud helyetted Igen -t nyomni. Szóval az UAC lehet hogy idegesítő, de igenis van haszna. Próbáld ki a Comodo tűzfalat paranoid Defense+ beállítás mellett.. na az idegesítő. :D Még arra is rákérdez ha valamelyik program egy dll -t akar betölteni. A Windows 7 -ben az UAC elég ritkán pofázik bele a dolgokba úgyhogy én inkább megtanulok vele együtt élni, mivel tudom hogy nem csak idegesíteni van fent. Lényegében a rendszer egyébként azt kérdezi hogy: "biztos te voltál aki ezt akarta csinálni?"

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz janos666 #47 üzenetére

    Najó, de egy ilyen trójaiért nem szól egy valamire való vírusirtó?
    Ha a vírusirtó ismeri adatbázisánál fogva, akkor igen. Ellentétben a UAC -vel ami minden kártékony műveletre attól függetlenül hogy mi akarja csinálni megerősítést kér vagyis simán erősebb védelem lehet mint egy vírusirtó magára a rendszerre nézve. (a UAC magát az OS -t védi leginkább de rajta keresztül azért a többi dolgodat is) Ezen felül ha jól tudom vírusirtó többnyire felhasználói módban fut (még ha szolgáltatásként indul is), a UAC jóval mélyebben bele van ágyazva a rendszerbe szvsz, így jóval nehezebb megkerülni (ha lehet egyáltalán). De erről talán moonman -t kellene megkérdezni mert ilyen irányban mély ismereteim nincsenek.
    Persze egy jó vírusirtó kell a UAC mellé, ezt maga az Action Center is jelzi a telepítés után!

  • DarkByte

    addikt

    válasz janos666 #54 üzenetére

    Te nem látod a dolgot rendesen. A UAC saját tapasztalataim alapján nem fog szólni ha egy program az OS -től független partíción van, onnan van elindítva és elkezdi annak a partíciónak a tartalmát mondjuk törölgetni. A UAC magát az op rendszert és az ő partícióján telepített programokat védi meg az ellen hogy a programok kárt tegyenek benne. Ha a UAC működik egy-egy ilyen vírus nem kerülhet fel a gépedre mert nem írhatja bele a regisztrációba hogy induljon el. Ellentétben ha vírusos programot tölthetsz le (mondjuk játékot) a nem rendszer partíciódra amit elindítasz aztán elkezdi mondjuk gyilkolni az mp3 -maidat a nem rendszer partíciódon, azért nem fog szólni. Erre van a vírusirtó hogy ezt megfogja. A vírusirtót meg a UAC védi meg attól hogy egy vírus/trójai letiltsa vagy blokkolja. Többrétegű védelem vagy mi.

    És remélhetőleg amiket írok azokat jól látom; remélem valaki okosabb kijavít ha nem jól tudok valamit, mert annak igazából csak örülök.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz Robaj #112 üzenetére

    A legtöbben kipixel -esítik vagy eltorzítják a kényes részeket, de az nem az igazi. Éljünk veszélyesen. :)

Új hozzászólás Aktív témák