Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz fsb_essex #765 üzenetére

    Nehéz kérdések ezek. :)
    Milyen típusú készüléket vettél? Mert 2013 előtt is voltak már nagyon jó darabok! G széria pl. 2010-es, de az S széria is nagyon jó volt szüleimnek az lett véve tvzésre.

    A 2013-as darabokat is el fogják adni sokan, hogy miért? Mert sokan úgy állnak hozzá mint telefonoknál. Hiába van egy jó, megbízható telefonja valakinek, 1.5-2 évesen cserélni kell, mert hiányzik majd az embernek az újdonság varázsa. Jön majd a 4k + hajlított kijelző hullám.

    Az áruk kereslet/kínálat alapján alakul majd ki, drágább nem hiszem hogy lesz, mint új korukban, mivel műszaki cikkekről beszélünk, de majd kiderül. Az utolsó szériás KURO tv-k pl. nagyon drágán mentek a gyártás megszüntetése után pár évvel.
    Élettartam megint nehéz kérdés, a gyártók 50-60ezer órában határozták meg, ami elég sok (7 év folyamatos üzemelés) de ha nem lesz valami elektronikai hibája ami miatt (felépítésből adódóan) panelt kell cserélni, akkor pár év múlva már lehet, hogy nem lesz alkatrészellátás.
    2 éves garival mentek ezek a tv-k, sokkal tovább nem hiszem, hogy a Panasonic gondoskodna alkatrészellátásról.

    Van egy samsung lcd tv-nk, több, mint 10 éve vettem, egy hibája volt (baromi gyenge képe mellett) amikor szervizben kicseréltek benne valami panelt (~10k) azóta is üzemel, az első G20-as plazmámon 1.5 év után megjelent egy függőleges csík a panelen, így kaptam egy új G30-at azzal semmi gond nem volt eladásáig, a GT60-am pedig most lett 1 éves eddig ezzel sem volt probléma.
    Én biztos, hogy nem fogom lecserélni az elkövetkező 5 évben, esetleg majd valami Oled tv-re ami szintén legalább ekkora lesz méretben és megfizethető áron. De ez még odébb van. :)

Új hozzászólás Aktív témák