Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz nozs23 #33 üzenetére

    De csak szerinted!
    Több szempontból is fontos a káva: fizikai- védi a kijelzőt a mechanikai behatások. A kisebb káva nagyobb sérülékenség.
    pénztárca barát - gondolom ezt nem kell magyarázni. És ha nem történik vele semmi, már akkor is drágább ha kötsz rá egy biztosítást.
    esztétikai - kisebb az esélye a véletlen érintéseknek, illetve van hol megfogni a telot. Persze lehet tenyéren is hordozni, csak ez által nem fogod a telot, és nagyobb a sérülés veszély. Én pl nem szeretnék videót nézni szenzorsziget belógással. Ha már oldalt is fogod a telot és nincs káva-tok az ujjad befog lógni a kijelzőbe.

    Sok ember oda van a kis káváért de tokban hordja a telot, pedig az is káva növelő.
    Nekem pl a mate 10 pro kávái tökéletesek.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Blizzardking

    őstag

    válasz nozs23 #33 üzenetére

    "(a káva) Felhasználói szempontból egy felesleges terület, mind TV-nél, Notebooknál és legfőképpen telefonnál, ahol olyan kicsi területnek is jelentősége van kényelmi szempontból."

    Ez abban az esetben lenne így ha a telefon kizárólag egyetlen interfészt, a képernyőt használná. Mivel vannak benne kamerák, hangszórók, ne adj isten minőségi hang kimenet, máris indokolt azok kiszolgálása, amihez hely és felület kell.
    Olyan termék is van, amiről te beszélsz, ahol az egyetlen szempont a vizuális terület maximalizálása, borotválkozótükörnek hívják. De a síkképernyős nulla kávás tévén is ott az a gusztustalan mindent elrontó tápkábel, milyen fapados dolog már az? Dobd ki, sokkal szebb lesz anélkül.

    Amúgy kb rájöttem hogy totál felesleges funkcionalitásról meg divatról meg lekerekítésről meg notchról értekezni, mikor a felhasználók fele kb ilyen... Ezekre kell belőni a marketinget, nem rám, értem én. Csak kib___ul bosszant, hogy ezek miatt a vaníliás karika szájú agyhalottak miatt nem tudok venni egy értelmes telefont ami:
    - kellően gyors, akár még 2-3 évig, mondjuk legyen jelenlegi csúcs hardverrel
    - értestési led, vagy aod mindegy, de akkor oled kijelzővel, (amúgy én szeretem a ledet, elég ha messziről látom hogy jött valami)
    - 5.5" körüli képméret, minél kevésbé hasonlít egy szívószálra annál jobb
    - szép a képe, kb FHD felbontásban, ezen felül úgyse látom, de ha nagyobb, és az összes többi megvan, kifizetném érte a felárat
    - normális dac+végfok van benne és jack csatlakozó
    - takarékos és nagy (min 4000mAh) aksija van
    - lehet kávája, arányos alul-felül, tök mindegy
    - lapos a kijelzője, a sarkokban lehet kerekítve de csak 2D-ben
    - lehet rá tokot kapni ami meg is védi
    - ha csepp álló az +1, de nem dealbreaker ha nem
    - ha van rá normális közösségi támogatás az fontos
    Ha ebből a listából kivonjuk az esztétikai kitételeket, akkor se marad semmi.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák