Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    Kedves Cikkíró!

    Az alábbi "ipari hulladék" hangulatú hozzászólásokból látszik, hogy milyen felelőssége is van (vagy lenne) egy tesztet író "szakembernek".
    Őszintén szólva én nagyot csalódtam, nem csak a tesztíróban, de a mobilaréna illetékesében is, aki átengedte ezt a cikket így, ebben a formában. Ez nem tekinthető semmilyen formában sem egy megbízható, elfogulatlan tesztnek és termékismertetőnek, ez egyszerűen egy lejárató cikk. És ez a mobilarénától még akkor is megengedhetetlen, ha netán a cikk alanya okot szolgáltat erre. (én például most vesztettem el a bizalmamat, hogy feltétlenül higgyek majd a plecsnivel ellátott teszteknek, mert ha az egyik cikk ilyen elfogult képes lenni, akkor semmi garancia arra, hogy a lelkes plecsniző cikkek ne lennének az ellenkező előjellel elfogultak. Tehát AliceWake kartárs nem csak magát járatja le egy ilyen cikkel, de a teszteket író kollégái szavahihetőségét is. :(

    Ha valaki kéri, akkor konkrétan is kivesézhetjük azt, hogy tesztírás címén milyen megengedhetetlen mélyütések vannak a cikkben.

    Minden esetre, ha valaki jobb szereti a tárgyilagosságot mint az ilyen kivégzőosztagos mentalitást, és rendelkezik azzal az agyi kapacitással, hogy maga döntse el, mi mennyit ér és ne egyedül AliceWake kisstílű verdiktjein tapsikáljon, az azért olvasson el más cikkeket is:

    http://www.notebookcheck.net/Ulefone-Paris-Smartphone-Review.153548.0.html
    Sajnos a mobilaréna még messze van ettől a színvonaltól...

    De itt van egy normális hangvételű, kritikus cikk:
    http://www.chinamobilemag.de/testberichte/chinaphones/ulefone-paris-review-test-ein-fehltritt-kommt-selten-allein.html

    Egy lelkes tulaj meg így ír:
    http://www.madadmin.com/ulefone-paris-egy-ar-ertek-bajnok-telefon/

    Végezetül: NEM azért méltatlankodom, mert sértve érezném magam Ulefon Paris tulajként. Nincs is ilyen telefonom. És nem is lesz valószínűleg, bár kétségtelen, hogy benne volt a pakliban. Egyszerűen a szerző hangneme méltatlan. Persze, mint a legelső hozzászólások bizonyítják, van akinek ez a színvonal(talanság)
    a nyerő.

    Én most a biztonság kedvéért elmentem magamnak, amit írtam...

  • Soká

    senior tag

    válasz Bog #42 üzenetére

    Kedves Bog!

    Köszönöm, hogy válaszra méltattál.
    Nézd, az én kezemben nem volt ez a telefon, de sok egyéb más sem, tehát én mobiltelefon ügyben a legkevésbé sem vagyok tapasztalt ember, arról nem beszélve, hogy a műszaki dolgokhoz teljesen analfabéta vagyok.
    Én a cikket két szempontból tudom értékelni:
    - stilárisan
    - a tartalmi részeket összevetve más elemzésekkel

    Stilárisan mindenképpen buktának gondolom, mert süt belőle az a hangulat, hogy na, itt egy szar kütyű, ezt könnyű lesz agyagba döngölni. S ezt a szerző kifogástalanul is teljesítette. Az, hogy én soha nem tennék ilyet, az más dolog, nekem még az is eszembe jutna, hogy a cikkemet nem csak a kárörvendők fogják elolvasni, akik természetesen úgy tapsikolnak ilyenkor, mint amikor Spartacus az arénában megforgatja a lándzsáját az ellenfél gyomrában, hanem esetleg azok is, akik már rendelkeznek ilyen telefonnal és az eddig olvasott tapasztalatok alapján inkább az értékét látták a telefonnak és nem a hátrányait.
    Nekem most nincs kedvem újra végigrágni magam a teszten, de annyira tetten érhető a nyuszi meg a sapka esete. Ha például nehéz lenne ez a telefon, akkor a cikkíró azon keseregne, hogy milyen féltégla ez a telefon. De könnyű, így nem annak örül, hogy nem húzza annyira a zsebét, hanem azt írja, hogy "súlytalan". Ami így, ebben a kontextusban természetesen negatív konnotáció.

    "Valahol nyilván szubjektív"

    Az a baj, hogy nem "valahol", hanem kimondottan az. Stilárisan biztos, hogy mentes az objektívitástól. És szerintem a műszaki részeket érintően sem az, mert ha ezt a cikket összevetjük más, (jobb hiján) külföldi cikkekkel, akkor én azt érzékelem, mintha nem is ugyanarról a telefonról lenne szó.

    Ami pedig az árakat illeti, egyszerűen nem fair összehasonlítással élni amennyiben idehaza ilyen eltérő árazással dolgozó cégek működnek. Akkor meg kell nézni, hogy mi a helyzet tőlünk nyugatra (vagy keletre) és a valós árazás alapján hasonlítani össze készülékeket.
    És akkor természetesen levonható a következtetés, hogy ma Magyarországon az Ulefon parist nem érdemes megvenni 60.000Ft-ért, amikor pl. a Redmi3 (hamarosan) kapható 50.000Ft-ért. Noha a Redmi odakint határozottan drágább mint az Ulefon Paris.

    Azt természetesen nem vonom kétségbe, hogy a tesztkészülék produkálta azokat a hibákat, amelyeket felsoroltatok. Ez így elég lehangoló. és nem is értem igazán, mert ezek olyan hibák, amelyek felvetik a kérdését annak, hogy a tesztpéldány hibátlan volt-e egyáltalán? Jó esetben feltételezném, hogy a forgalmazó figyel arra, hogy mit ad ki a kezéből, de még az is lehet, hogy leemeltek egy dobozt a polcról és bele sem néztek. Ha viszont a termék bugos, akkor abból általános véleményt óvatosan vonnék le, legfeljebb annyit, ami a magam rossz felsejlő félelme: a kínai telefonok gyártási szórása igen magas. Ezért aztán a felhasználói vélemények is nagyot szórhatnak.

    Abban az egyben megállapodhatunk - és ez a ti felelősségetek - hogy aki van annyira felelős user, hogy vásárlás előtt tesztet olvas, az ma Magyarországon, a ti cikketek után, nem vesz Ulefon Parist. Hogy ezt jól teszik-e az emberek, én nem tudom biztonsággal megállapítani, de az biztos, hogy a felhasználói értékelések és pontszámok nem ezt igazolják a nagyvilágban.

    Férfiasan bevallom, ma először felmerült bennem az a kétely, hogy hihetek-e vakon a ti verdiktjeitekben? Hifiben járatosabb vagyok (voltam) és tudom, hogy a sok "elfogulatlan" tesztelő mögött miféle érdekek húzódnak meg, az csak ma jutott először eszembe, hogy bizony ez a mobilos körökben is előfordulhat. Ez persze nem jelent mást csak annyit, hogy nem elég egy cikket elolvasni... (ezt a bekezdésemet légyszi ne gyanúsításnak fogd fel, egyszerű óvatosság a részemről.)

    Itt a végén van még nekem egy gyöngyszem. Ami valahogy az egész cikk mottója is lehetne:

    "Arról nem is beszélve, hogy az érdekes írásmóddal és rejtélyes kiejtéssel rendelkező eszközök közül, talán ez a legfurcsább hangzású."

    Mármint az Ulefon Paris a legfurcsább hangzású. Mondja ezt a cikkíró úgy, hogy felette pár sorral a Xiaomi és Meizu neveket sorolja. Én szívesen ajánlanám a szerzőnek, hogy battyogjon be az MTA Nyelvtudományi Intézetébe, keressen ott egy nyelvészt, aki valószínűleg még nyomógombos mobiltelefont használ, ha használ egyáltalán mobiltelefont, és kérdezze már meg, hogy a számára egyformán ismeretlen márkájú telefonok nevei közül melyik a "furcsa hangzású"? Hogy nem az Ulefon-t fogja annak találni, arra lenne egy söröm. Viszont megnézném, hogy a pórnépből hányan tudják kiejteni helyesen a Xiaomi-t.

  • Soká

    senior tag

    válasz Bog #52 üzenetére

    Kedves Bog!

    Örültem, hogy válaszra méltattál, de ha belemegyünk a részletekbe, akkor egyre zavaróbbak az állításaid. Mármint egy része. Nem akarok részletekbe menően vitatkozni veled, szerintem ami fontos volt azt már elmondtam, és ha jónak látjátok a megállapításaimat, azok majd beépülnek a következő tesztekbe és kicsit higgadtabban "ítélkeztek". Ha meg nem, hát nem, én belátom, hogy a magam öreguras korrektsége elég unalmas lehet másoknak, főleg a fiatalabbaknak, akik ebben a techvilágban jobban benne vannak.

    "Szó nincs arról, hogy a szerző úgy állt volna hozzá, hogy ez a termék kuka."

    Tényleg? A cikk így indít miután felidézte az előző Ulefonok hibáit: "Ennek tükrében kíváncsian és vaskos fenntartásokkal vártuk, hogy a gyártó..."
    Szerintem a vaskos fenntartás az vaskos fenntartás.

  • Soká

    senior tag

    válasz Donki Hóte #97 üzenetére

    "TinyDealen mindenki elégedett vele."

    Természetesen ezt is illik fenntartással fogadni. Egyfelől mert a kommentek jelentős része úgy születhet, hogy délben meghozza a telefont a postás este meg beírják, hogy hű de jó, hű de szép. Az első benyomás minimum, hogy kedvező. Egy új telefon mindig szebb és gyorsabb mint ami helyett veszi az ember. és még arra sincs garancia, hogy a tinydeal nem gyomlálja ki esetleg a negatív értékeléseket. Minden esetre már a visszajelzések számából is látszik, hogy ezen az áron népszerűnek nevezhető ez a telefon.

    Legrosszabb esetben is jó a telefon marketingje.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz silver-pda #143 üzenetére

    http://www.chinamobilemag.de/images/news2015/Ulefone_Paris/IMG_20151024_194627.jpg

  • Soká

    senior tag

    válasz AliceWake #164 üzenetére

    "a stiláris kifogások azért mélyen szubjektívek, nem látom sok értelmét tovább cizellálni a kérdéskört."

    Nem, barátom, nem a stiláris kifogások voltak mélyen szubjektívek, hanem a te teszted volt mélyen szubjektív. pontosabban előítéletes. És ezt nehezen lehetne védeni, így megértem, hogy nem látod sok értelmét "tovább cizellálni" ezt a kérdéskört. Azt nyilván nem várom el, hogy újrafogalmazd a dolgozatodat és azt sem, hogy belásd a baklövéseidet, majd meglátjuk, hogy a következő tesztedben, ha lesz olyan, hogyan is fogsz fogalmazni.

    Az teljesen természetes, hogy az ilyen telefonnal rendelkezők védik a telefonjukat, végülis kifizettek érte 40-50-60ezer forintot, ugyanakkor én azt látom, hogy néhány idétlen kárörvendőn kívül, akinek nem volt ilyen telefon a közelében sem, csupán az alázós stílusodra vevő, szóval a tulajok még részben sem értenek egyet azzal, amit leírtál a telóról. Ezen azért elgondolkodhatsz...

    A cikkedben meg az esélyét sem adtad annak a lehetőségnek, hogy a kezedben lévő készülék netán a gyártási szórás szerencsétlen darabja. Ezt a gondolatot nekem kellett itt felvetnem, pedig elég kritikus kérdés főleg a kínai telefonok esetében.

    no, mindegy, a cikkedben kihagytál egy meccslabdát: ez aPpárizs nem ért meg egy misét.

    Vagyis inkább a te cikked.

  • Soká

    senior tag

    válasz Graphics #167 üzenetére

    Kedves duliee, janaman01 és a többiek.

    természetesen nem fogok itt "rugózni" sokáig, már elmondtam a magamét. Aki akarta megértette, aki nem, az nem. Természetesen a HÁZIGAZDÁK olyan cikket írnak, amilyet jónak látnak, én azért bízom benne, hogy amikor a legközelebbi tesztalany a kezükbe kerül, akkor kicsit jobban odafigyelnek arra, hogy a tesztelés elemi szabályait betartsák, vagyis ne az előítélet és lenézés sugározzon belőle.

    Lehet, hogy én vagyok az, aki komolyabban veszi ezt a teszt-műfajt mint maga a szerző, mert én azt látom, hogy 1-1 cikknek nagyon nagy hatása van a vásárlóközönségre. már legalábbis arra, aki nem ad-hoc jelleggel vásárol telefont. Nem titok, én is az alapján választottam az LG F6-ot a feleségemnek, amit itt olvastam róla (és lehet, hogy tévedek, de nem emlékszem, hogy Legendd kartárstól olyan stílusban olvastam volna kritikát, hogy az ellen tiltakoznom kellett volna)

    És a Redmi felé is azért kacsingatok, mert jókat írnak róla.

    Én úgy gondolom, hogy a PH sokat segít abban, hogy a vásárlók eligazodjanak a rengetegben és ezért köszönet nekik! Az, hogy én itt vagyok, éppen annak köszönhető, hogy elsőre próbáltam kizárólag a paraméterek alapján eligazodni a telefonok világában és kijelölt szempontjaim alapján éppen az Ulefon Paris mutatkozott a legjobb kompromisszumnak. Secretknight a tudója, hogy mennyit érdeklődtem nála a részletekről. Még "szerencse", hogy eme teszt megjelenése előtt átnyergeltem a Redmi 3 irányába, de nem is elsősorban a Redmi jósága miatt, hanem mert jobb egy olyan márkát választani, aminek több a hazai használója, netán a szervizháttere...
    És hát kétségtelen, hogy ez a teszt rávilágított arra, hogy minden kedvező paramétere ellenére a használati "jósága" kétséges ennek az Ulefonnak.

    De azért azt mindenki beláthatja, aki kicsit is elfogulatlanul képes szemlélni a dolgokat, hogy a tesztelő és a tulajdonosok tapasztalata nagyon nem fedi egymást.

  • Soká

    senior tag

    válasz Graphics #181 üzenetére

    Most döntsd el, hogy kérdezel vagy azt javaslod, hogy "zárható"?

    Szerintem én már bőven leírtam minden, a teszttel kapcsolatos véleményemet. Nem akarom ismételgetni magamat. Tudom, hogy hosszú, de el kellene olvasni, értelmezni. De úgy látom, hogy a tesztíró még mindig nem érti, hogy nem azzal van baj, hogy a nála járt készülék ledobta a hálózatról és hogy hibákat talált, hanem ahogyan ezt tálalta. Önmagát hitelteleníti vele.

    Ha én egy mobilt tesztelnék, és az eredmény ennyire gyalázatosnak mutatkozna és kicsit szétnéznék a neten és azt látnám, hogy mások "nem egészen erre az eredményre jutottak" akkor felmerülne bennem a halvány kétely, hogy itt valami gubanc is lehet. És vagy szólok a forgalmazónak, hogy fiúk, baromira rosszul teljesített a telótok, mindegyik ilyen szar? és a forgalmazó vagy azt mondja, hogy itt egy másik, nézd már meg ezt is, vagy azt mondja, hogy sajna ilyen mindegyik, és akkor a tesztet úgy írom meg, hogy a telefon annyira rosszul teljesített, hogy felmerült a kétely bennünk a tesztdarab jóságát illetően.
    De az, hogy rácsapok a hibákra, jól lehúzom a sárga földig és kételyem sincs a munkám tökéletességében, az nem tetszik.
    Ha már nagyon szakmázni akarsz, akkor hasonlítsuk már össze Alicewake és a már korábban linkelt review-t.

    És keresd már meg nekem abban a tesztben a hasonló mondatokat:

    "A shenzheni gyártó ismét bepróbálkozott"

    "Az uleFone kínálatából eddig két készülékhez volt szerencsé(tlenségü)nk"

    "Ennek tükrében kíváncsian és vaskos fenntartásokkal vártuk, hogy a"

    "A Paris X valamivel gyengébb hardvert (MT6735) és kamerákat (8/5 MP) kapott, mint tesztalanyunk – már ha ez lehetséges jelen eszköz teljesítményének ismeretében."

    "egy masszív kijelzővédő fólia is lapul, ha nem éreznénk elegendőnek a készülékre gyárilag rászerkesztett ugyanilyen darabot, vagy esetleg cserére szorulna." (ahelyett, hogy örülne a plusz fóliának...)

    "A fülhallgatót pedig ezzel a lendülettel csomagoljuk is vissza köszönettel, használni garantáltan nem fogja senki." (én értem a minden bizonnyal jogos előítéletet, de legalább ne dicsekedne el vele!!)

    Csak az első oldalról idéztem, mert aki idáig eljutott az már legfeljebb akkor olvas tovább, ha szívesen kárörvend. És a szerző gondoskodik arról, hogy legyen min kárörvendeni. Ami netán jó a telefonban arról is úgy ír, hogy "akár elfogadható minőségben..." "nem is rossz..." "egyébként rendben vannak" "ezúttal legalább sikerült..." "egészen elfogadhatóak..." és természetesen az is "fapados" hogy nincs elcseszve az android alap.

    Ha nem érzitek, hogy ez az alapállás mennyire nem illik egy tesztelőhöz, akkor jobb lenne a Kiskegyed mobilos részlegénél jelentkezni munkára.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz GuTi20 #292 üzenetére

    Nekem ma jött meg.
    Mármint az Ulefon paris :)
    Generáltam különböző színekben homogén felületeket. Én semmi zavaró foltosodást nem látok. Ha szükséges, lefotózhatom. Mást, többet egyelőre nem tudok mondani.

  • Soká

    senior tag

    válasz Soká #293 üzenetére

    Ha mást nem is, de a kameráját tesztelgettem kicsit. Ez megtekinthető itt. Igyekeztem kommersz dolgokat fotózni :) és persze normális fényviszonyok között. A képek módosítatlanok, leszámítva, hogy itt-ott alulexponáltam 1 blendényivel.
    Összességében annyit tudok mondani, hogy szerintem használható. Mind a képek minősége, mind a kezelés szempontjából. Természetesen rossz fényviszonyok között harmatos lehet, (OFF: de én nem értem, hogy miért sötétben éreznek az emberek ingerenciát arra, hogy telefonnal fotózzanak... Arra profi felszerelés kell, állvány, vaku, egyebek.)
    Természetesen a 13Mp az mese. Hirtelen nem tudom, hogy ez deklaráltan interpolált érték-e, de mindegy is, szerintem bőven elég 8Mp-re állítani. A használhatósága további tesztelést igényelne, például gyakorta fordult elő velem, hogy exponálni akartam a hangerőLE gombbal és talán azért mert hosszabban nyomtam, 40képből(!) álló sorozatot csinált nekem. :( Ami alkalmasint nagyon jól jöhet és meglepően gyorsan hozza össze a 40 képet, de engem bosszantott mert nem akartam. És van még egy két apróság, amire nem jöttem rá hirtelen, hogy miért van. Például bug-e az, hogy használom a kamerát, a képernyőn kijelölök egy pontot, ahova az autófókuszt "kérem", ez nagyszerűen működik mindaddig, amíg egy elkészült képet vissza nem nézek. Ezek után, ha rábökök a kért fókuszpontra, ahelyett, hogy odafókuszálna, megjeleníti nekem az előzően készült fotót :( A kamera újraindításán kívül még nem tapasztaltam ki, hogy van-e más megoldás arra, hogy ettől a rossz szokásától eltántorítsam?
    A lencse nagyon közel a van a teló sarkához, figyelnem kell, hogy ne nyúljak bele a képbe.
    A mozgóképről most annyit, hogy követi az autófókusza az eseményeket, de azért a fényerő különbség változásokat elég határozott és jól látható, mondhatni durva lépésekben korrigálja. De van pause gomb, igaz a képernyőn történő érintés elég rendesen képes behallatszani.

    (a fotók egy részén a dátum és az időpont téves értéket mutat!)

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz Lackooo84 #317 üzenetére

    Mi ez az SN? Serial number? Hol kell nézni? Mert én ilyet nem találok "A telefonról" menüpont alatt.

  • Soká

    senior tag

    válasz Lackooo84 #319 üzenetére

    Áh, köszi! :)
    Igen, az enyém is az adott szám- és betűsor :)

  • Soká

    senior tag

    válasz csemeteim #334 üzenetére

    Segíteni nem tudok sajnos, de az érdekelne, hogy miként szűnik meg a problémád? Újraindítással?
    Garancia?

  • Soká

    senior tag

    Sziasztok!
    A fiam időnként panaszkodik a telefonjára, hogy nem fogja rendesen a wifi jeleit. Miközben mindenki más telefonja a családban gond nélkül kapcsolódik a netre.
    Eredeti, gyári rom van rajta. Tudtok tanácsot adni?

  • Soká

    senior tag

    válasz goop #463 üzenetére

    "amíg fólia volt egyszer sem ejtettem le."

    A fólia nem azért kell, hogy az eséstől védjen, hanem hogy elűzze a zördögöt :)

    A fiam mostanság nem panaszkodik az akksi üzemidejére, meg annyira a wifire sem... Bár, most, hogy ezt leírtam, felér egy fólia leszedésével :)

Új hozzászólás Aktív témák