Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Soká #293 üzenetére

    Ha mást nem is, de a kameráját tesztelgettem kicsit. Ez megtekinthető itt. Igyekeztem kommersz dolgokat fotózni :) és persze normális fényviszonyok között. A képek módosítatlanok, leszámítva, hogy itt-ott alulexponáltam 1 blendényivel.
    Összességében annyit tudok mondani, hogy szerintem használható. Mind a képek minősége, mind a kezelés szempontjából. Természetesen rossz fényviszonyok között harmatos lehet, (OFF: de én nem értem, hogy miért sötétben éreznek az emberek ingerenciát arra, hogy telefonnal fotózzanak... Arra profi felszerelés kell, állvány, vaku, egyebek.)
    Természetesen a 13Mp az mese. Hirtelen nem tudom, hogy ez deklaráltan interpolált érték-e, de mindegy is, szerintem bőven elég 8Mp-re állítani. A használhatósága további tesztelést igényelne, például gyakorta fordult elő velem, hogy exponálni akartam a hangerőLE gombbal és talán azért mert hosszabban nyomtam, 40képből(!) álló sorozatot csinált nekem. :( Ami alkalmasint nagyon jól jöhet és meglepően gyorsan hozza össze a 40 képet, de engem bosszantott mert nem akartam. És van még egy két apróság, amire nem jöttem rá hirtelen, hogy miért van. Például bug-e az, hogy használom a kamerát, a képernyőn kijelölök egy pontot, ahova az autófókuszt "kérem", ez nagyszerűen működik mindaddig, amíg egy elkészült képet vissza nem nézek. Ezek után, ha rábökök a kért fókuszpontra, ahelyett, hogy odafókuszálna, megjeleníti nekem az előzően készült fotót :( A kamera újraindításán kívül még nem tapasztaltam ki, hogy van-e más megoldás arra, hogy ettől a rossz szokásától eltántorítsam?
    A lencse nagyon közel a van a teló sarkához, figyelnem kell, hogy ne nyúljak bele a képbe.
    A mozgóképről most annyit, hogy követi az autófókusza az eseményeket, de azért a fényerő különbség változásokat elég határozott és jól látható, mondhatni durva lépésekben korrigálja. De van pause gomb, igaz a képernyőn történő érintés elég rendesen képes behallatszani.

    (a fotók egy részén a dátum és az időpont téves értéket mutat!)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák