Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lmisi

    senior tag

    válasz lvb #18 üzenetére

    Mint írtam a darabszámokkal van baj, ugyanis kettős a hatás.
    Egyfelöl zuhannak i5,i7 iránti igények, így jelentkezik egy óriási bevételi hiány. Ezeken a sorokon nem lehet csak úgy mobil soc-okat gyártani nulla költséggel. Azaz eleve gyengébb a veszteségfinanszírozó képessége az intelnek.
    A másik fontos szempont, hogy a darabszámokat- gyártási volumeneket még mindíg nem nézik pc-n felnőt generáció. Azaz éves szinten nem 1-2 millió soc-t kellene finanszírozni hanem többszázmilliót. Ugyanis az árszintnek nagyon jót tesz arm fronton hogy nem csak középkategóra és felett kerül arm telefon, pda, tablet cuccokban hanem belépőszinten is és még ehhez jön hütő mosogép, lift, tv-k, hajszárító, motorvezérlő... akármi. Hivatalosan talán ha jól emlékszem 2012-ig több mint 15 milliárd arm proci készült :Y
    Ennek a gigantikus szegmensnek talán legjövedelmezőbb részére (ahol intel-mércével mérve még mindíg csak minimális a profit lehetőség) próbálkozik behatolni az intel. Aztán majd egyszer lejjebb terjeszkedni.
    a probléma ezzel az, hogy ez fordítva szokott működni pl.: x86 kiszorította a drága kis sorozatszámú risc-et alúlról alacsony árak nagy mennyiségekkel és most a nagygépek lassú halálát látjuk. Hasonlóan az MS alulról ölte meg a Novell-t, majd jelentéktelenítette el unix szegmenst (Reletíve túl-kinötte), majd Mst-t alulról szinte be sem engedte az ingyenes linux a cloud ill. cloud előzmény szegmensben, értem ez alatt a google, facebook, gyanítom az apple sem ms alapokon üzemelteti szervereit, felteszem az összes nagyobb internetes cég a szolgáltatásait ingyenes felhasználású linux esetleg bsd alapú szervereken üzemelteti.

Új hozzászólás Aktív témák