Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz VirsLee #349 üzenetére

    Konkrétan arra gondoltam, hogy sokan szeretik azt hinni, hogy a fedezet egy fix abszolútérték. Pedig a jelzáloghitel-válság megmutatta, hogy a fedezet értékének csökkenése nem csak lehetséges, de válságot is okozhat.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Rick4

    félisten

    válasz arnyekxxx #343 üzenetére

    Szerintem ez egy jó nagy marhaság...

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • W.Wilson

    aktív tag

    válasz Rick4 #352 üzenetére

    Miért?

    %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

  • Rick4

    félisten

    válasz W.Wilson #353 üzenetére

    Azért, mert a tartalékolás célja az, hogy az utcáról beeső betétkivéti szándékkal érkező ügyfelek mindig, minden körülmények között kiszolgálhatók legyenek. Azaz csak egyvalamiről szól a dolog, ne adhasson ki minden betett pénzt a bank.
    Utána bemegy más, és beteszi a pénzét, azaz a bankjegyek száma az aktuális szinten állandó, vagy a bank pénztárában van, és a bank feljegyzi, kinek adott hitelbe, vagy a bank kiveszi a pénztárból, és szintén feljegyzi, ki tett be nála kamatra szintén bankjegyet. Mindössze arról van szó, hogy nem pénzt osztogatnak, hanem a tranzakciós díjakon, és a betéti- hitelkamatok közötti különbségen keresnek, ez a pénz a gazdaságból áramlik keresztül, és a bankrendszer, mint egy szűrő, megtartja a rajta átáramló pénz egy részét. A multiplikáció onnan adódik, hogy a hitelt felvevőtől is kérnek pénzt a tranzakcióért, és a kamat kifizetésekor is kérnek pénzt a tranzakcióért, azaz ugyanaz a pénz náluk többször csapódik le.

    Maximum eredménykimutatásban látszik, hogy van a banknak pénze, csak ép másnál, de ettől még nem náluk van, azaz csak az épp aktuális lekönyvelt és megszámolható bankjegyek felett rendelkeznek. Az ilyen nyugatifény stílusú magyarázatoknak köze nincs a hivatalos változathoz, ezeket max néhány fényevő kajálja be borús estéken.....

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • W.Wilson

    aktív tag

    válasz Rick4 #354 üzenetére

    Senkit nem érdekel a bankjegyek száma. A kereskedelmi bank számlapénzt teremt (és semmisít meg), nem készpénzt. A multiplikáció a hitelezéssel együtt járó pénzteremtésből adódik. A kötelező tartalékráta ilyen szempontból nem olyan fontos, csak egy korlátot szab ennek a pénzteremtésnek. De egy tökéletes gazdaságban nem lenne szükség korlátra, a bankrendszer úgyis mindig annyi hitelt adna ki, amennyi épp szükséges a reálgazdasági tranzakciók lebonyolításához.

    %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

  • VirsLee

    őstag

    válasz almafa42 #307 üzenetére

    Eltelt pár hét, majdnem egy teljes hónap azóta, hogy ez a cikk megjelent.
    Az ETH feleződött ezalatt. BTC úgy 35%-ot esett. Erre már érdemes figyelni, vagy még ki kell tartani amellett, hogy a csúcsról 80%-ot esni az teljesen normális dolog?

  • almafa42

    aktív tag

    válasz VirsLee #356 üzenetére

    Persze, hogy érdemes figyelni, ahogy az eddigi hasonló esésekre és emelkedésekre is. Elég csúnya vérfürdő van a piacokon, NASDAQ is esett 30%-ot YTD. Egyedül az ingatlan tartja magát az utóbbi időben. Ha az infláció megfékezése miatti kamatemelések hatása megjelenik a munkaerő piacokon, kíváncsi leszek, hogy a lakáspiacon is mi lesz. Hitelt már jóval nehezebb felvenni, kb duplázódott a visszafizetendő összeg egy év alatt.

    Ki kell tartani? Nem, eddig sem kellett. Nem tudom ki mi alapján kereskedik, a magam nevében tudok beszélni.
    - Technikai indikátorok többsége historikusan alacsony szinten van. Ha ezek alapján kereskedik valaki, akkor nem ez a jó kiszálló.
    - Fundamentumok tekintetében a technológiai oldalon nincs változás, csak egy szép lassú fejlődés. Makro környezet természetesen megváltozott, 10+ év végtelen pénznyomtatás után egyszer véget ér a tánc. Meglátjuk majd kripto hogyan viselkedik ebben a környezetben.
    Én a számomra rendelkezésre álló információ alapján kevésbé adnék el most, mint egy hónapja.

    Normális dolog? Mit jelent a szó?

    Ha az kérdés, hogy pszichológiailag mennyire nehéz kezelni egy ilyen helyzetet, akkor nem normális. A túl nagy változást túl rövid idő alatt egyik irányba sem tudjuk értelmesen kezelni.

    Ha azt, hogy mennyire egyedi, akkor semennyire nem az, az előző 10 évben ez a 5. alkalom. Nem bagatellizálni szeretném, katasztrófa ami megy, de nem egy black swan-ról beszélünk. Lehet, hogy innen soha nem fog helyreállni, persze, ahogy a piramisjátékok sem szoktak. De eddig négyszer felállt, szóval 0%-nál nagyobb esélyt adok neki most is. És talán ez az egész mondandóm lényege: szerintem a BTC esélye a kiteljesedésre kevesebb, mint 100%, de több, mint 0%. Ha te is 0%-nál több esélyt adsz ennek, akkor annyira nem is különbözik a nézőpontunk. (a 0% és a 100% eléggé nehezen védhető, szóval remélem nem lőttem mellé :) )

  • VirsLee

    őstag

    válasz almafa42 #357 üzenetére

    Érdekes számomra, hogy egy kripto kérdéssel kapcsolatban felveted a fundamentumokat. Én úgy látom, hogy nincs semmi olyan dolog, ami alapján tudnál árfolyam becslést adni.

    Szerintem az értéke 0. Lassú, kényelmetlenül használható, minimális helyen fogadják el. Ettől függetlenül én sem zárnám ki azt, hogy kellően sok, pénzügyileg tájékozatlan ember újra felpörgeti a hisztit és emelkedik az ára, ellenben ezt korlátozott alkalommal lehet csak megcsinálni. Lehet, hogy most érkezett el az az alkalom, ami után már nincs tovább, lehet hogy lesz még 2 hullám. Nem tudhatjuk, az emberi hülyeség határtalan.

  • almafa42

    aktív tag

    válasz VirsLee #358 üzenetére

    Ha csináltál már valaha fundamentális elemzést akkor tudod, hogy nem kizárólag a cég pénzügyi helyzetét szokták nézni, hanem többek közt a jövőbeli potenciált, versenytársakat, technológiát, makrogazdasági helyzetet. BTC esetén a pénzügyi helyzet nem értelmezhető, a többi viszont igen. A terminológiába természetesen bele lehet kötni, hisz nem kriptora találták ki.

    "Szerintem az értéke 0" - elhiszem. Írtam pár kommentel feljebb, számomra a kelkáposzta értéke is nulla. Egyéni szubjektív preferenciák alapján ítéljük meg a dolgok értékét, mely ráadásul nagy mértékben függ a környezettől is. Pl számomra a kelkáposzta értéktelen, de ha éhinség lenne akkor megnőne az értéke. Elég gyorsan meg tudjuk változtatni a nézeteinket, ha az számunkra előnnyel jár.
    Sokmilliárd ember egyéni véleménye fogja meghatározni egy adott dolog aktuális piaci értékét (feltételezvén a szabad piaci működést), nem te és nem is én. Igen, ebben benne vannak a hülye, pénzügyileg tájékozatlan emberek is. (Azt a hatást azért ne felejtsük el, hogy hajlamosak vagyunk magunkat jobbnak látni, mint ténylegesen vagyunk)
    Amit mind a ketten meg tudunk határozni magunknak az a személyes érték. Ez BTC esetében neked nulla. Én ezzel nem vitatkozom. Számomra nem nulla, ezzel te nem tudsz vitatkozni.
    Az érveléseddel az a probléma, hogy determinisztikus eredményt feltételez az egyéni véleményed függvényében. Szerinted nulla, tehát nulla, még ha mások máshogy is látják, előbb utább biztosan nulla lesz, hisz csak azért látják máshogy, mert pénzügyileg tájékozatlanok. Ez ugyanúgy védhetetlen egy vitában, mint azon BTC maximalisták véleménye, akik esélyét nem látják annak, hogy bedőlhetne az egész. De, bedőlhet.

    Az a vicces, hogy szerintem most érkeztünk el oda, hogy abszolút konklúziók nélkül, nyitottan lehetne beszélni pro-kontra a kriptoról, de addigra meghalt a topik. No nem baj, majd egy másik alatt, lesz még a témában hír szerintem :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák