Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • almafa42

    aktív tag

    válasz VirsLee #356 üzenetére

    Persze, hogy érdemes figyelni, ahogy az eddigi hasonló esésekre és emelkedésekre is. Elég csúnya vérfürdő van a piacokon, NASDAQ is esett 30%-ot YTD. Egyedül az ingatlan tartja magát az utóbbi időben. Ha az infláció megfékezése miatti kamatemelések hatása megjelenik a munkaerő piacokon, kíváncsi leszek, hogy a lakáspiacon is mi lesz. Hitelt már jóval nehezebb felvenni, kb duplázódott a visszafizetendő összeg egy év alatt.

    Ki kell tartani? Nem, eddig sem kellett. Nem tudom ki mi alapján kereskedik, a magam nevében tudok beszélni.
    - Technikai indikátorok többsége historikusan alacsony szinten van. Ha ezek alapján kereskedik valaki, akkor nem ez a jó kiszálló.
    - Fundamentumok tekintetében a technológiai oldalon nincs változás, csak egy szép lassú fejlődés. Makro környezet természetesen megváltozott, 10+ év végtelen pénznyomtatás után egyszer véget ér a tánc. Meglátjuk majd kripto hogyan viselkedik ebben a környezetben.
    Én a számomra rendelkezésre álló információ alapján kevésbé adnék el most, mint egy hónapja.

    Normális dolog? Mit jelent a szó?

    Ha az kérdés, hogy pszichológiailag mennyire nehéz kezelni egy ilyen helyzetet, akkor nem normális. A túl nagy változást túl rövid idő alatt egyik irányba sem tudjuk értelmesen kezelni.

    Ha azt, hogy mennyire egyedi, akkor semennyire nem az, az előző 10 évben ez a 5. alkalom. Nem bagatellizálni szeretném, katasztrófa ami megy, de nem egy black swan-ról beszélünk. Lehet, hogy innen soha nem fog helyreállni, persze, ahogy a piramisjátékok sem szoktak. De eddig négyszer felállt, szóval 0%-nál nagyobb esélyt adok neki most is. És talán ez az egész mondandóm lényege: szerintem a BTC esélye a kiteljesedésre kevesebb, mint 100%, de több, mint 0%. Ha te is 0%-nál több esélyt adsz ennek, akkor annyira nem is különbözik a nézőpontunk. (a 0% és a 100% eléggé nehezen védhető, szóval remélem nem lőttem mellé :) )

Új hozzászólás Aktív témák