Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • littlebuddha

    csendes tag

    amikor előkerülnek ezek a levédetett lekerekített sarkú téglalapok, meg egyebek, nekem mindig ez a jelenet ugrik be. :D

    "...– Rendszerint itt intézzük az ügyeinket –mondta a Hírnök. – A legújabb kutatások kimutatták, hogy a szögletes formák a legtöbb organizmus idegdúcaira megnyugtatóan hatnak. Ami azt illeti, nagyon büszke vagyok erre az épületre. Ugyanis én találtam föl a téglalapot.
    – Még hogy maga! – méltatlankodott Carmody. – Mi már századok óta ismerjük.
    – Na és mit gondol, ki vitte le magukhoz? – kérdezte a Hírnök epésen.
    – Hát ami azt illeti, nem tűnik valami nagy fölfedezésnek.
    – Nem-e? – méltatlankodott a Hírnök. – Ezzel csak azt árulja el, milyen keveset tud. Összekeveri a bonyolultságot az alkotó önkifejezéssel. Tisztában van-e azzal, hogy a természet sohasem produkál tökéletes téglalapot? A négyzet igen, az rögtön szembeszökő; és aki nem mélyült el a problémában,azt gondolhatná, hogy a téglalap természetesen nő ki a négyzetből. Korántsem! Ha tudni akarja, a négyzet természetes fejleménye a kör.
    A Hírnök tekintete bepárásodott. Csendes, megilletődött hangon folytatta:
    – Évek óta sejtettem azonban, hogy a négyzetből kiindulva valahová máshová is el lehet jutni. Hosszú-hosszú ideig vizsgálgattam. Őrjítő szabályossága nem hagyott nyugodni. Egyenlő oldalak, egyenlő szögek. Egy ideig azzal kísérleteztem, hogy változtattam a szögeit. Én alkottam meg az első paralelogrammát, bár ezt nem tartom valami nagy vívmánynak. Továbbtanulmányoztam a négyzetet. Szép a szabályosság, de ami sok, az sok.Honnan variálhatnám azt az észbontó szabályosságot, de úgy, hogy az átmenet felismerhető maradjon? Aztán egy napon megvilágosodott előttem! Hirtelen belém villant, hogy mit kell tennem: meg kell változtatnom két párhuzamos oldal hosszát a másik kettőhöz viszonyítva. Milyen egyszerű, és mégis milyen nehéz! Remegő kézzel kipróbáltam.Bevallom, a siker megrészegített. Napokig, hetekig egyebet sem csináltam,mint a legkülönbözőbb nagyságú és alakú, a legváltozatosabb téglalapokat szerkesztettem. Valóságos bőségszaruként ontottam a téglalapokat! Micsoda izgalmas napok voltak azok!"

    [ Szerkesztve ]

    szerintem

Új hozzászólás Aktív témák