Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz gabancs #9 üzenetére

    Tehát halvány lila fogalmad sincs egyikről se és semmilyen számokról és gazadásig helyzetről, de nagy büdös véleményed az van persze, mi lenne ha előbb olvasgatnál és informálódnak a beszólások helyett.

    Képes voltál 3 nyertséges gyártót felsorolni, húgy hogy a Huawei és ZTE is rekord negyedévet tudhat maga mögött. Gondolkozz már egy kicsit könyörgök...

    A gazdaság nem úgy működik,a hogy azt Pistike elképzeli.
    A 80milló veszteség az szinte semmi, gyakorlatilag 0-ás a negyedév.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz gabancs #21 üzenetére

    Azért baj mert hülyeséget beszélsz, az nem vélemény, ezt megérted?

    És megint mellélőttél a HTC is nyertséges. :)) (Mondtam már hogy olvass utána? :D)

    Hát ha a Sony teljes 6 milliárd és majd a Nokia várható 1milliárdos veszteségét nézem, akkor az a 80 igazán piszlicsáré főleg, hogy a Google más részlegei X milliárd bevételt termelnek. Volt ennél ez a részleg sokkal nagyobb szarban is már, 3éve csőd szélén álldogált...

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz gabancs #24 üzenetére

    Ilyen ez a popszakma, egyszer fenn egyszer lenne.
    A cégeknek van elég tartaléka, hogy ezt átvészeljenek ilyen veszteségeket, meg befektetők, részvények (nagy baj esetén még állam is támogat), sokkal több kell egy multinak, hogy elhasaljon. Közben jön átszervezés/leépítés, managementet jobb, meg balra rúgják ki, azt egyszer valamikor jobb lesz. (Lást éppen RIM, és Nokia.)

  • vicze

    félisten

    válasz erdoke #31 üzenetére

    Akkor fuss neki még 1x annak az LG-nek...
    Tényleg olyan nehéz mielőtt kijelentesz valamit utánanézni, hogy igazat írsz-e?
    A Motorolát pont a Droid húzta ki a csődből 2éve, és akkorihoz képest most is jól teljesít.
    Bár hogy mi köze egy cég rossz gazdálkodásának 1 adott rendszerhez, azt nem tudom...

    Személyesen fognak az Androidos gyártók neked bocsánatkérő levelet írni, hogy próbálkoznak.
    Mások a saját rendszereikkel úgy szárnyalnak, mint a világ pl. WP7 meg RIM...

  • vicze

    félisten

    válasz erdoke #31 üzenetére

    Ja igen, Sony-nak nem a mobile üzletág hozta a 6milliárdot.
    SE: 2011 Q1 nyereség Q2 veszteség, Q3 nyereség Q4 veszteség, éves szinten 247millió mínusz, tehát a Sony-nál a mobile üzletág még teljesen jól áll cégen belül.
    Droid előtt ezek jóval csúnyább számok voltak, ahogy Moto-nál.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz erdoke #41 üzenetére

    Tehát én állok hozzá érzelmi alapon mikor egy Morotolás hírhez és beírod, hogy "bibibi" az Apple sokkal nyereségesebb, mint bárki más. Tényleg én vagyok az elfogult. :D
    Én teljesen értem a mondandód lényegét, "Apple über alles", de attól még nem fog érdekelni, az állandó android ócsárlás... (max. zavarni)
    Egyszerűen nem érted, hogy a demagóg duma keveseket érdekel.
    Az Exxon Mobile meg nyertségesebb a Apple-nél is, a bumm.
    De leírtam már 1x, ilyen a popszakma egyszer fenn egyszer lenn. Az Alma is volt csődszélén, amiből pont az utált MS rángatta ki, ha emlékszel...
    Most nekik megy a legjobban, majd ha 20év múlva is itt lesznek, ekkora nyereséggel éves szinten, akkor azt mondom, hogy az igen nem semmi, értenek valamihez.
    Leírtam már elég sokszor hogy Apple mocskos jól csinálja azt amit csinál, rettentő jó marketinggel, jó minőségű, magas árszínű termékekkel, uralni tudja a szegmenst mint gyártó.

    És továbbra se értem, hogy miért fáj az neked hogy más cégek is megpróbálnak túlélni egy igencsak erős recessziós időszakban. (Amiben pont jó lóra tett az Apple a felső kategóriával.) Azt totál ignorálod, hogy Motorola Mobile 500millióról 12milliárdra növelte a cég értékét 3év alatt. Egyik gyártó se a Droidtól veszteséges, előtte is azok voltak, vagy még inkább vesztegessek, az okostelfonos fellendülés mindenikek jót tett, ez nem rendszerhez köthető.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz erdoke #52 üzenetére

    Bocs a többiektől az off miatt.

    Hol a harmadik most nem azért? Mert még USA-ban is 4-5 körül van világszintem meg valhol Huawei mögött kb. (listában csak other-ben szerepel így csak saccolom), szóval világ szinte egyáltalán nem tényező csak US-ben.

    Apple-t ugye maga Jobs húzta ki a szarból, mondhatni a saját két kezével. Mondjuk úgy utána, bár innen nehéz bukni, de megtették már más cégek is korábban, így nem lehetetlen.

    Ha ennyire hangoztatod, hogy szar az android, akkor mond meg, hogy 2008-ban mégis melyik létező licencelhető mobile platformot kellett volna választania a gyártóknak androidon kívül? Volt egy haldokló elavult WinMo és Nokia kézben lévő Symbian, még valami? Mindenki fejlesszen sajátot, az milyen jó lett volna nekünk, hurrá. Ha ennyire hülyeségnek tartod, hogy az Androidot választották, mondjál kérlek alternatívát. (Samsungnak mocskosul bejött a saját Bada, meg minden más rendszer ugye szárnyal.)

    A helyzetet nagyon jól látod "the world is changed...", és pont a te általad temetett Motorola reagált a leggyorsabban a gyártók közül és sikerült sikereket elérnie az Androiddal, és a csőd széléről visszarántani a céget. Benne látták a kiutat, ami jól is nézet ki, de elcseszték, nem az android miatt, hanem mert szar suportot nyújtottak és elvesztették a vásárlóikat. Ha megnézed pont, hogy 1 csúcsteló koncepcióval indultak, és a végén belebuktak. Ha az általad felsorolt gyártók egyike se lépett volna, akkor valószínűleg most nem léteznének, mert Nokia szintű veszteségeket nem bírt volna senki más.

    Szerintem a Apple esete egyedülálló (sok szempontból) és irreális elvárás bármelyik más gyártótól ilyen eredményt várni jelenleg, mint mondtam majd az idő eldönti, hogy meddig tart a siker. Az iparági tapasztalat meg szart se ér, ha nem tudod a termékedet eladni, a fogyasztói társadalomban csak ez számít, és van aki el tudja van aki nem.(Ebben überelhetetlen jelenleg az Apple, ezért sikeres.) Nagyon leegyszerűsítve ennyi. Ennek semmi köze az Androidhoz, BB és Nokia ugyan úgy haldoklik, sőt még jobban, mint a nem Androidosok.

  • vicze

    félisten

    válasz erdoke #58 üzenetére

    Ez megint honnan? Ott a cikkben hogy Q1-ben 8,9millió drab, amiből 5,9millió okosteló. Esetleg a 2011 éves eladás 35 millió darab, ami elég siralmas...

    Jó adag fikát mondtál, alternatívát nem. Magas lóról könnyű okosnak lenni.
    (Megsúgom hogy HTC-nek kb. ugyan annyi modellje lesz idén is mint tavaly, 1-2-vel kevesebb.) A megkülönböztetés túl van lihegve, marketingen kívül semmi más nem számít továbbra se, ha a Samsung az Ace-t el tudja adni 4-5x-es haszonnal, akkor ne már, hogy a megkülönböztetés számítson. (Neked meséljek az SGS-ről?)

    Tudom, hogy nem mobile cég, de csak 2 cég van akik Apple-nél nagyobb profitot termelnek és ők az elsők. Gondolom olaj cég a második is. Elírásért elnézést.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz erdoke #62 üzenetére

    Hát ezt jól félre értelmeztem. :W Elnézést.
    Azt hittem Moto-ra írod, hogy 3.
    Így már tiszta.

    De ettől még tartom, hogy Apple-t nem lehet senki mással összehasonlítani, mivel a minden egyben és bérgyártás only stratégiájukkal, teljesen más úton járnak mint a többiek, akik úgymond klasszikus több lábon álló gyártók. Az Alma hihetetlen profitja azért nem csak a készülék eladásokból van, hanem legalább 3-4milliárd lehet az AppStore+iTunes párosból, nem fekete-fehér ez. (A feloszlásról nem találok adatot, ez csak tipp, az elemzésekből.)
    Akivel összehasonlíthatnád az a RIM, de ők meg a bealudtak mint a Nokia, és épp gurulnak lefele. Egyszóval majdnem piacvezetőt hasonlítsd, a sor végén kullogóhoz, inkább Sony, LG, ZTE/Huawei-hez lehet. Ott már érdekesebb, hogy mit csinálnak jól a kínaiak, és mit rosszul, a régi motorosok.

Új hozzászólás Aktív témák